Jacoby Shaddix (Papa Roach): Wielu ludzi nie przepada za Fredem Durstem

/ 27 czerwca, 2017

Twórczość Papa Roach była powiązana z tym gatunkiem muzycznym pod koniec lat 90. Jednak większość fanów oraz krytyków nie przepada za tym okresem w twórczości, a ich podstawowym argumentem jest wykorzystanie przeciętnej jakości rapowych wstawek.

Papa Roach z teledyskiem do singla „Periscope”.

Jacoby Shaddix wypowiadając się na ten temat powołał się na historię lidera grupy Limp Bizkit, Freda Dursta, który również w pewnym okresie twórczości swojego zespołu próbował stawiać na nu metal:

Wielu ludzi szczerze nie przepada za Fredem Durstem. Wtedy to było naprawdę złe i każdy go za to nienawidził. W tamtych czasach był trochę „chłopcem z plakatu”, więc zaatakowanie go było dość łatwe. Jednak ja go kocham i szanuję.

Shaddix zaznaczył jednak, że Papa Roach określili się jasno i zespół nie ma zamiaru powracać do dawnego brzmienia. Nawet jeśli wiele lat temu stanowiło to dla nich drogę do sukcesu:

Dla mnie w P-Roach zawsze chodziło o postęp i ewolucję. Więc ani trochę nie staramy się powrócić do dawnych czasów. Jednak zdecydowanie powróciliśmy do tworzenia i przypuszczam, że wniesiemy trochę oldschoolowych elementów do naszej muzyki, ale bez mówienia „Dobra! Teraz powrócimy do bycia oldschoolowymi”. Stawiamy na progres.

Wokalista wspomniał również o nowych zespołach, które w pewnym stopniu podchwyciły gatunek nu metalu i wykorzystują go w odpowiedni sposób.

Są naprawdę dobre zespoły, które miały wpływ na powrót ery nu metalu, takie jak Bring Me The Horizon czy Of Mice & Men.

Papa Roach wydali swój dziewiąty album, „Crooked Teeth”, 19 maja tego roku za pośrednictwem Eleven Seven Music. Płyta dostępna jest w dwóch wersjach: podstawowej, która zawiera 10 utworów, oraz deluxe z trzema dodatkowymi utworami i szesnastoma nagraniami koncertowymi pochodzących z występu w Fillmore Detroit.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także