Jakie utwory Metallica dziś zagra w Warszawie?

/ 7 lipca, 2024
fot. Tim Saccenti


Czego możemy się spodziewać na drugim koncercie Metalliki na stadionie PGE Narodowy? Dziś zespół znowu zagra w Warszawie.


Metallica po roku dotarła do Warszawy z trasą promującą album „72 Seasons”. Dwa koncerty zawierają inną setlistę i zgodnie z zasadą trasy w niedzielę NIE POWTÓRZY się żaden z utworów, które zespół zagrał w piątek. Jeśli więc liczysz, że usłyszysz „Master Of Puppets” albo „Nothing Else Matters” to się rozczarujesz. Sprawdź, jakie utwory Metallica zagrała w piątek w naszej fotorelacji.

Co więc Metallica dziś zagra? Zespół modyfikuje swoje setlisty, ale pewnych utworów możemy się spodziewać na 100 procent. Wśród nich są „Enter Sandman”, „One” czy „For Whom The Bell Tolls”. Inne często, choć nie zawsze, grane utwory to “Ride The Lightning” albo „Hit The Lights”. Poza tym w tym roku zespół włączył do setlisty epicki utwór „Inamorata” zamykający najnowszy album. Niedzielna setlista może więc wyglądać mniej więcej tak.

 1. Whiplash
 2. For Whom the Bell Tolls
 3. Ride the Lightning
 4. Hit The Lights
 5. Lux Æterna
 6. Too Far Gone?
 7. The Day That Never Comes
 8. Wherever I May Roam
 9. The Call of Ktulu
 10. The Unforgiven
 11. Inamorata
 12. Battery
 13. Moth Into Flame
 14. One
 15. Enter Sandman

Ale może będą jakieś niespodzianki? Ostatnio James Hetfield przyznał, że są dwa utwory, które zespół chciałby zagrać na tej trasie, ale są one bardzo wymagające. Czy podejmie się wykonania któregoś z nich w niedzielę?

Rozpiska dzisiejszego koncertu wygląda następująco.

Przy okazji koncertów czekają też inne atrakcje. Jedną z nich będzie specjalny, oficjalny sklep Metalliki przy Placu Konesera 5 w Warszawie. Zespół opublikował specjalną interaktywną mapę, która pomoże fanom poruszać się po Warszawie w koncertowy weekend. Można ją pobrać z linka udostępnionego przez zespół w mediach społecznościowych.

Przed koncertami warto sobie odświeżyć dyskografię zespołu. Sprawdź nasz ranking wszystkich płyt Metalliki.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także