James Hetfield: Co Cliff Burton myślałby o późniejszych płytach Metalliki?

/ 20 maja, 2020

Cliff Burton zginął tragicznie w 1986 roku. Kilka lat po śmierci basisty Metallica znacznie zmieniła swój styl, nagrywając najpierw przebojowy album „Metallica”, a potem tak kontrowersyjne płyty jak „Load” czy „St. Anger”.

W wywiadzie dla brytyjskiego „Metal Hammera” James Hetfield spróbował odpowiedzieć, co Cliff mógłby pomyśleć o tych płytach.

Odnośnie „Czarnego albumu” powiedział:

Cóż, jestem pewien, że miałby jakiś opór. Uważam, że to znakomita płyta i cieszę się, że mieliśmy jaja pracować z Bobem Rockiem, ale myślę że Cliff wprowadziłby nieco inne rzeczy, bardziej muzycznie wyrafinowane.

Odnośnie „Load” i „Reload” powiedział:

Jestem pewien, że miałbym w jego osobie sprzymierzeńca, który sprzeciwiałby się przekształceniu Metalliki w U2. Są tam znakomite piosenki, ale moim zdaniem cały ten image był niepotrzebny. Ogrom piosenek nieco rozcieńczył moc Metalliki. Myślę, że Cliff by się z tym zgodził.

Co do „St. Anger” natomiast powiedział:

Nie jestem pewien. Dla mnie „St. Anger” to bardziej oświadczenie niż album. Są tam fajne riffy i piosenki, ale brzmieniowo jest rozbity, bo tak się wtedy czuliśmy.

%%REKLAMA%%

A co Waszym zdaniem Cliff Burton powiedziałby o tych płytach Metalliki? Napiszcie w komentarzach.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 21 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także