James Hetfield. Kilka stron biografii trafiło do sieci

/ 25 marca, 2017

Po kilku miesiącach spekulacji prowadzonych przez fanów i krytyków literackich, Lesser Gods postanowili uchylić rąbka tajemnicy i zamieścić kilka pierwszych stron biografii Hetfielda na portalu CLRVYNT.

Imienne bilety na koncerty. Absurd czy walka z nieuczciwymi klientami?

Trzydziestoletnie doświadczenie w odbywaniu tras koncertowych, tworzeniu kolejnych utworów i kolejnych albumów – należało się spodziewać wydania biografii Hetfielda. Kronika życia lidera zespołu Metallica była mocno wyczekiwana przez grono jego fanów.

Do stworzenia pierwszej biografii opisującej wątki z życia członka Metalliki autor książki, Mark Eglinton, użył wielu wypowiedzi artystów oraz celebrytów, którzy na swojej drodze zetknęli się z Hetfieldem. Do tych osób zaliczają się również członkowie Metalliki, których oczywiście nie mogło zabraknąć. Prócz nich pojawiają się tam między innymi: Chuck Billy z zespołu Testament, Charlie Benante z Anthrax, Jerry Cantrell z Alice in Chains oraz Rex Brown z formacji Pantera.

W książce pojawia się wiele wątków z życia artysty w okresie dojrzewania, kiedy nie był jeszcze uznany za jednego z najlepszych muzyków na świecie. Hatfield musiał zmierzyć się z wieloma przeszkodami w swojej młodości – rozwodem rodziców, przedwczesną śmiercią matki oraz poważnymi problemami związanymi z alkoholizmem.

Wokalista z zespołu Testament, Chuck Billy, który napisał przedmowę do tej książki, wypowiada się w następujący sposób:

Mam nadzieje, że ta książka wniesie kilka szczególnych wspomnień o jednym z najbardziej charyzmatycznych i wartościowych metalowców.

"So Let It Be Written: The Biography Of Metallica's James Hetfield" za pośrednictwem Lesser Gods trafi na sklepowe półki 11 kwietnia.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także