James Hetfield nie był pierwszym wyborem, jeśli chodzi o wokalistę Metalliki. Kto był przed nim?

/ 21 października, 2021

Niewiele brakowało, a James Hetfield nigdy nie stanąłby przed mikrofonem w Metallice. Historię zdradził sam wokalista.


Podczas rozmowy na kanale SiriusXM wokalista Metalliki, James Hetfield, wspominał „pełne chaosu i rozpusty, szalone” wczesne lata 80. Frontman powiedział chociażby, że był pełen podziwu dla zespołu Armored Saint, z którym Metallica wielokrotnie koncertowała.

Opowiadając historie sprzed kilku dekad Hetfield zdradził, iż miał świadomość, że to nie on był pierwszym wyborem, jeśli chodzi o wokalistę Metalliki. Zespół myślał o grającym właśnie w Armored Saint Johnie Bushu. James powiedział:

Wiele z tych wcześniejszych wspomnień związanych jest z zespołem Armored Saint, którego członkowie byli naszymi kolegami z Los Angeles we wczesnych latach 80. Wszyscy wtedy zaczynaliśmy. John Bush był wokalistą, którego poznaliśmy naprawdę dobrze i naprawdę próbowaliśmy wciągnąć go do zespołu jako frontmana.

To oczywiście nie wypaliło, był oddany i bardzo zakochany w tym, co robił ze swoimi braćmi w Armored Saint, a my absolutnie to szanowaliśmy. Słuchaliśmy ich każdej nocy i naprawdę ich pokochaliśmy.

John Bush w swojej karierze związany był z trzema zespołami: Armored Saint, Anthrax i Stone Soldier. Wokalista jakiś czas temu powiedział, dlaczego nie chciał dołączyć do Metalliki:

Poprosili mnie, żebym do nich dołączył, ale znałem się z chłopakami z Armored Saint, od kiedy mieliśmy osiem lat. Armored Saint zaczął sobie właśnie nieźle radzić w klubach Los Angeles i wszyscy byliśmy przyjaciółmi. Najlepszymi przyjaciółmi. Metallica też sobie nieźle radziła, ale chyba nikt nie potrafiłby przewidzieć, co się z nią stanie. Nie widziałem sensu opuszczania moich przyjaciół, żeby dołączyć do innego zespołu.

Więcej o legendarnym amerykańskim zespole znajdziecie w „Wydaniu specjalnym” poświęconym Metallice. Dostępne jest w naszym sklepie internetowym.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także