Jan Borysewicz mówi, czy nowa płyta Lady Pank jest mocno polityczna

/ 14 marca, 2021


Właśnie ukazał się nowy album Lady Pank. Czy grupa komentuje na nim sytuację polityczną?


Nowy album Lady Pank zatytułowany „LP 40” ukazał się w miniony piątek. Na płycie znalazło się kilka utworów, komentujących sytuację polityczną w kraju i na świecie („Ameryka”).

W wywiadzie dla „Teraz Rocka Jan Borysewicz został zapytany przez Jordana Babulę, czy zgadza się, że nowy album Lady Pank jest miejscami mocno polityczny. Odpowiedział:

My nigdy nie wypowiadamy się w programach informacyjnych czy publicystycznych, wyrażamy siebie poprzez muzykę. Jestem artystą, człowiekiem wrażliwym i potrzebuję się wyrazić, ale robię to w taki właśnie sposób. Pracując z autorem tekstu, zawsze sugeruję mu, o czym bym chciał, żeby napisał. A czasami jest to tak silne we mnie, że mam gotowe zwrotki albo refreny i kończę tekst z kimś wspólnie. Natomiast nie robię muzyki dla konkretnej grupy ludzi. Szanuję każdego słuchacza, czy jest z tej opcji, czy z innej. Chciałbym tylko, skoro już mamy się między sobą różnić, żebyśmy o tym ze sobą rozmawiali, a nie zaogniali sytuację. Rządzący nie powinni dolewać oliwy do ognia i skłócać narodu.

Wczoraj odbył się pierwszy koncert promujący album „LP 40”. W niedzielę grupa ponownie wystąpi w warszawskiej Stodole.

Cały wywiad z Janem Borysewiczem, a także wywiad z Januszem Panasewiczem znajdziecie w marcowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży.

MARCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także