Jaka płyta była przełomowa w życiu gitarzysty Lady Pank? Jan Borysewicz wspomina, jakie wrażenie wywarła na nim ta muzyka.
Jan Borysewicz, który niedawno świętował swoje 70. urodziny na koncercie w Stodole, w wywiadzie dla „Teraz Rocka” wspomina płytę, która odmieniła jego życie.
Gitarzysta Lady Pank wspomina, gdy jako początkujący gitarzysta usłyszał wydany w 1970 roku album „Band of Gypsys” Jimiego Hendrixa:
Doznałem szoku, że można tak grać na instrumencie. Zawsze mi się marzyło granie, a nie wiedziałem jeszcze jak grać. Jak usłyszałem Hendrixa i jego sekcję rytmiczną, wiedziałem, że chcę grać bardzo podobną muzykę. Takie było moje marzenie w pierwszych miesiącach muzykowania.
Album zarejestrowany został podczas koncertu, w styczniu 1970 roku, zawierał muzykę pełną improwizacji i należy do najwybitniejszych dzieł Hendrixa, pokazujących w pełni jego wirtuozerski styl. Posłuchaj wykonania „Machine Gun”.
Jakie jeszcze płyty były przełomowe w życiu Jana Borysewicza? Przeczytaj w majowym numerze „Teraz Rocka” dostępnym w sprzedaży.
MAJOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE


