Janick Gers (Iron Maiden) mówi, dlaczego nie wydałby solowej płyty

/ 21 marca, 2022


Gitarzysta Iron Maiden nie widzi siebie jako artysty solowego. Dlaczego?


Janick Gers znany jest jako gitarzysta Iron Maiden, choć współpracował też z Ianem Gillanem, White Spirit i z Fishem. Nie ma w swoim dorobku jednak płyty solowej. Dlaczego? W 2003 roku w wywiadzie dla „Teraz Rocka” zapytał go o to Paweł Brzykcy.

Gers odpowiedział:

Ja patrzę na to tak: wydanie płyty solowej jest w pewnym sensie samolubne. To znaczy… To tak, jakby powiedzieć: patrzcie na mnie, tylko na mnie, jaki jestem wspaniały (śmiech). Mam swoją robotę w świetnym zespole i staram się ją wykonywać najlepiej, jak potrafię. Mam swoje miejsce na scenie i tam właśnie mogę być sobą. Jest to też kwestia osobowości, naturalnych predyspozycji. Na przykład udzielając wywiadów, łapię się czasem na tym, że wychodzi na jaw moja nieśmiałość! A gdybym wydał solową płytę, musiałbym o sobie mówić do znudzenia (śmiech). Dla porównania: popatrzmy na Bruce’a – gdy ktoś włącza kamerę, światła, Bruce jest w swoim żywiole. Wtedy właśnie jest sobą, bo to przecież urodzony frontman.

Cały wywiad z Janickiem Gersem znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym Iron Maiden.

Wszystko o Iron Maiden i ich wszystkich albumach znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi. Już w sprzedaży.

IRON MAIDEN – WYDANIE SPECJALNE

KOMENTARZE

Przeczytaj także