Janusz Panasewicz zaprasza na koncert Lady Pank [WIDEO]

/ 10 lutego, 2018

Lady Pank „Symfonicznie" to wyjątkowe wydawnictwo kultowej polskiej, rockowej grupy, oraz cykl wyjątkowych koncertów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Niedawno ogłoszono, że dwa wyjątkowe koncerty odbędą się 15 kwietnia 2018 roku na warszawskim Torwarze oraz 19 kwietnia 2018 roku w Gdynia Arena.

Legendarne płyty Ramones znowu na winylach

Na pierwszy z wymienionych osobiście postanowił zaprosić Janusz Panasewicz:

BILETY (MIEJSCA SIEDZĄCE):

  • Kategoria I – 155 PLN
  • Kategoria II – 125 PLN
  • Kategoria III – 95 PLN
  • Kategoria IV – 65 PLN (tylko w Gdyni)

Na dwóch płytach grupy Lady Pank znalazło się 20 największych przebojów grupy, zarejestrowanych podczas jubileuszowych koncertów zespołu w Sali Kongresowej oraz katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Utwory Lady Pank w symfonicznych aranżacjach poprzeplatane są przebojami muzyki klasycznej.

Muzycy Lady Pank są zadowoleni ze współpracy z symfonikami: 

Na koncertach słychać, że wszyscy świetnie się bawimy – wspomina Janusz Panasewicz. I dodaje – Zaśpiewałem kilka tysięcy normalnych koncertów, ale jak się pojawia ta potęga brzmienia, te smyki, bogate aranżacje… to robi się szczególny nastrój, tworzy się inna, równie fajna, jak na koncertach rockowych, atmosfera. Podczas koncertu w sali Kongresowej, już po drugim numerze było standing ovation i jak publiczność wstała to już stała przez dwie i pół godziny.

Pomysł narodził się w 2008 roku, kiedy to zespół Lady Pank pierwszy raz zagrał z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, w ramach Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej. Aranżacje wszystkich utworów zrobił Marcin Szczypiorski.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także