Jarocin Festiwal 2017 startuje za dwa dni. Niezbędne informacje

/ 12 lipca, 2017

W piątek rusza kolejna edycja jednego z najstarszych i najbardziej znanych polskich festiwali. Jarocin Festiwal potrwa od 14 do 16 lipca. Wydarzenie zmienia swoją formułę – w odróżnieniu do ubiegłych lat, koncerty odbędą się na czterech scenach ulokowanych w centrum miasta.

Zenek Martyniuk porównany do Ryśka Riedla. Fani oburzeni wpisem TVP

Tegoroczna edycja zakłada różnorodność stylistyczną – za program imprezy częściowo odpowiedzialni są jej Ambasadorzy: Wojciech Waglewski, bracia Fisz i Emade oraz Krzysztof Zalewski. Podczas imprezy wystąpią tacy artyści jak Pere Ubu, Jono McCleery, Tomasz Stańko z Enrico Ravą, a także silna polska reprezentacja: Decapitated, Hey, Lao Che, Dezerter czy Illusion.

Jarocin Festiwal 2017 – niezbędne informacje

Koncerty tegorocznego Festiwal w Jarocinie odbędą się w czterech miejscach: na staromiejskim Rynku, przed Pałacem Radolińskich, w ruinach kościoła Św. Ducha, a także przy stawie w parku. Scena Staw będzie ogólnodostępna i darmowa. W piątek i sobotę po występach artystów w Spichlerzu Polskiego Rocka (ul. Poznańska 2) odbędzie się afterparty.

W sprzedaży wciąż dostępne są bilety i karnety z III puli w cenach:

  • bilet jednodniowy:  100 zł
  • karnet trzydniowy: 170 zł
  • Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2004) mają na imprezę wstęp wolny. Podstawą weryfikacji ich wieku jest dowolny dokument tożsamości.

Podczas festiwalu karnety i bilety jednodniowe można wymieniać na opaski w oznakowanych miejscach przy głównych wejściach na Scenę Rynek oraz Scenę Park. Oznakowane punkty będą czynne od piątku od godz. 10.00. Opaski będzie można odbierać 14 i 15 lipca od godziny 10.00 do 02.00, 16 lipca od 10.00 do 22.00.

Mieszkańcy gminy Jarocin wymieniają opaski TYLKO w Spichlerzu Polskiego Rocka, punkt opaskowania w Spichlerzu będzie czynny od czwartku 13 lipca do soboty 15 lipca w godzinach 10.00-22.00, a w niedzielę 16 lipca w godzinach od 10.00 do 20.00.

Bilety w sprzedaży stacjonarnej dla wszystkich dostępne będą tylko w Spichlerzu Polskiego Rocka w godzinach opaskowania. Wciąż dostępne są miejsca na polu namiotowym, które zostało ulokowane na płycie głównej stadionu w Jarocinie (ul. Sportowa 6) w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu otwartych basenów i aquaparku.

Atrakcje dodatkowe

W ramach festiwalu zaplanowano również szereg wydarzeń towarzyszących. Wiele z nich związanych jest z motywem Niemen, który upamiętnia twórczość wybitnego wokalisty. W pięćdziesięciolecie wydania jego kultowej płyty „Dziwny jest ten świat” i trzydziestolecie pierwszego występu w Jarocinie przewidziano wyjątkowy koncert Krzysztofa Zalewskiego z zespołem, malowanie murali, wystawę w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz animacje dla dzieci.

Ponadto na gości festiwalu czekają wycieczki rowerowe, spotkania z artystami, projekcje filmów, warsztaty muzyczne, spektakle teatralne, jazdy drezyną oraz giełda winylowa. Podczas festiwalu swoje rozstrzygnięcie będzie miał również konkurs dla młodych artystów – Jarocińskie Rytmy Młodych.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także