Jarocin Festiwal upamiętni Roberta Brylewskiego

/ 2 lipca, 2018

Tegoroczna edycja festiwalu, która odbędzie się w dniach 13-15 lipca, zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy już wszystkich wykonawców, którzy zaprezentują się przed publicznością (szczegóły w dalszej części newsa). Wiadomo także, że w Jarocinie zostanie upamiętniony Robert Brylewski, jeden z najważniejszych muzyków w historii polskiego rocka, który zmarł 3 czerwca w wieku 57 lat. 

Odsłonięto mural w Warszawie w hołdzie Robertowi Brylewskiemu 

Organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu napisali:

Jeszcze zimą planowaliśmy z Robertem Jego udział w tegorocznym festiwalu. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego jak nieść pamięć o Jego postaci i dorobku artystycznym.

W związku z tym podczas jarocińskiego festiwalu będzie miał miejsce Motyw: Brylewski, w ramach którego odbędą się:

  • program specjalny pamięci Roberta w ramach koncertu Pink Freud/Punk Freud Army w repertuarze Brygady Kryzys, Armii i Izraela z gościnnym udziałem Tomasza Budzyńskiego, Roberta Matery, Darka Malejonka i Alka Koreckiego (15.07, godz. 21:00, Scena Park)
  • odsłonięcie muralu z wizerunkiem muzyka autorstwa Wilhelma Sasnala (przy Spichlerzu Polskiego Rocka, 13.07, godz. 17:00)
  • wykonanie utworów Roberta Brylewskiego w koncertach finalistów Jarocińskich Rytmów Młodych – Przybył, Radio Slam,  Agaty Karczewskiej i Distant Nights (13.07, godz. 18:00, Scena Rynek)
  • projekcje filmów – FALA i Powracająca FALA, ostatniego filmu z udziałem arysty (15.07, godz. 12, Kino Echo)

W ubiegłym roku Jarocin Festiwal diametralnie zmienił swoją formułę. Z imprezy na otwartym polu na obrzeżach miasta, stał się w pełni miejskim wydarzeniem ze scenami usytuowanymi w centralnych punktach Jarocina. Tegoroczna edycja będzie ją rozwijała. Oprócz Motywów (poświęconych Johnowi Lydonowi oraz Robertowi Brylewskiemu) i Ambasadorów (czyli wspomnianego lidera Public Image Ltd. oraz Wojtka Mazolewskiego), nie zabraknie legendarnego konkursu debiutantów – Jarocińskich Rytmów Młodych, koncertów zagranicznych artystów i imprez towarzyszących, w tym wydarzeń pozamuzycznych.

Szczegółową rozpiskę wszystkich wydarzeń znajdziecie w tym miejscu

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także