„Jarocin, po co wolność” trafił na DVD

/ 21 lutego, 2017

Dwupłytowe DVD „Jarocin, po co wolność” jest już w sprzedaży. Na pierwszej z płyt znalazł się film, a na drugiej wyjątkowe materiały dodatkowe. Wśród nich koncerty, które nie znalazły się w filmie, fragmenty kilkunastu wywiadów z bohaterami oraz reportaż z budowy i otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. 

Jarocin 2017. Pierwsi wykonawcy ogłoszeni

„Jarocin, po co wolność”. Zwiastun:

„Jarocin, po co wolność” to pierwszy film dokumentalny obejmujący całą historię legendarnego Festiwalu – od jego początków w latach 60. i 70., przez eksplozję popularności w latach 80. po trudne lata 90. i współczesność. Podróż przez kilka dekad ukazuje wyjątkową siłę muzyki, która staje się bohaterem i narratorem filmu. 

W dokumencie znalazły się barwne opowieści osób, które występowały w Jarocinie, m.in.  Roberta Brylewskiego, Tomasza Budzyńskiego, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, Marka Piekarczyka, Krzysztofa Skiby, Muńka Staszczyka, Kazika Staszewskiego. Głos zabrali również organizatorzy festiwalu, m.in. Walter Chełstowski czy Jurek Owsiak, władze samorządowe Jarocina, a nawet ówczesny zastępca komendanta MO.

Okładka dwupłytowego wydania kolekcjonerskiego "Jarocin, po co wolność"

Wydawnictwo dostępne na Allegro i w wybranych miejscach (np. Spichlerzu Polskiego Rocka).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także