Jason Newsted był wściekły na Larsa, że wyciszył bas na „…And Justice For All”

/ 28 sierpnia, 2021


Basista Metalliki nie był zadowolony z miksu „… And Justice For All”.


Jason Newsted w wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” przyznał, że nie przyjął lekko faktu, że jego bas został wyciszony na albumie „… And Justice For All” z 1988 roku.

Newsted mówi:

Byłem zajebiście wściekły! A jak myślisz? Byłem gotowy rzucić im się do gardeł. Odchodziłem od zmysłów, bo uważałem, że zagrałem nieźle. Zagrałem tak, jak powinienem. Lars i James zaczynali jako garażowy duet. Zawsze tak nagrywali, od czasu „No Life ‘Til Leather” były to tylko bębny Larsa i gitara Jamesa. Na oryginalnym wydaniu kasety „No Life ‘Til Leather” jest napisane własnoręcznie przez Larsa „wycisz bas”. Zmiksowali to prawidłowo, z basem i gitarą, ale Larsowi to się nie podobało, bo jakoś zagłuszało to jego bębny, kiedy więc wysłał demo do wytwórni, napisał „wycisz bas zanim w ogóle tego posłuchasz”. Tak robił całe cholerne życie, dlaczego więc miałoby być inaczej na „Justice”? W ten sposób robili „Kill ‘Em All”, „Ride The Lightning”, “Master Of Puppets”. Dwaj kolesie grający razem. Teraz jest to najlepszy garażowy album wszech czasów dla zespołów takich, jak Black Keys, White Stripes, Duo Jets.

Poznaj historię powstawania „… And Justice For All” i wszystkich innych albumów Metalliki dzięki Wydaniu Specjalnemu poświęconemu temu zespołowi.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także