Jason Newsted (eks Metallica) nowym basistą Megadeth? Jest odpowiedź!

/ 31 maja, 2021

Po tym, jak Megdeth rozstało się z Davidem Ellefsonem, w sieci rozpoczęła się giełda nazwisk. Czy nowym basistą formacji zostanie znany z Metalliki Jason Newsted?


Nazwisko Newsteda pojawiał się często w publikacjach dotyczących ewentualnych następców Davida Ellefsona w Megadeth. Wielu ekscytuje fakt, że basista ma za sobą współpracę z Metallicą, co miałoby rzekomo przemawiać na jego korzyść.

Choć nikt z obozu Megadeth nie potwierdził zainteresowania zatrudnieniem Newsteda, o jego potencjalnym dołączeniu do zespołu zrobiło się głośno. W końcu jednak pojawił się komentarz w tej sprawie, a wystosowała go… żona Newsteda. Sam zainteresowany nie ma bowiem konta w żadnych mediach społecznościowych.

Nicole, żona basisty, napisała na swoim Instagramie:

1. Jason nie dołączy do Megadeth. Pokój im. Słuchajcie metalu

2. Jason nie ma konta w mediach społecznościowych; obejmuje to między innymi TikTok, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube, Onlyfans czy Tinder. „Jeśli otrzymasz kiedyś wiadomość z konta podpisanego jako Jason Newsted wiedz, że Jason do ciebie nie napisał. Odpowiadasz na własne ryzyko.”

Wydaje się, że ewentualne dołączenie Newsteda do Megadeth jest zatem wykluczone. Od momentu odejścia Ellefsona dowodzona przez Dave’a Mustaine’a formacja nie wydała żadnego komunikatu dotyczącego jego następcy.

Jason Newsted brał udział w wielu muzycznych projektach, ale zdecydowanie największą popularność zyskał jako członek Metalliki. W amerykańskim zespole występował w latach 1986-2001.

KOMENTARZE

Przeczytaj także