Jason Newsted opowiada, jak pieniądze uderzyły Metallice do głowy

/ 28 stycznia, 2022


W latach 90. Metallica zaczęła zarabiać duże pieniądze. Czy członkowie zespołu potrafili zaszaleć?


Po sukcesie albumu „Metallica” z 1991 roku zespół Metallica odnotował ogromny zastrzyk gotówki. Jak na to zareagowali członkowie grupy?

W wywiadzie dla „So What!” były basista Jason Newsted mówi:

Każdemu z nas trochę pieniądze uderzyły do głowy. Pamiętam, kiedy udaliśmy się z Kirkiem na zakupy w Paryżu i zabrał mnie do paru niezłych sklepów, w których wyrzuciłem sporo kasy na fajne ciuchy, buty i inne duperele. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem i poczułem się podle. Dałem się ponieść. Ale myślę, że ogólnie byłem bardzo oszczędny, dlatego wciąż mam pieniądze. Zdarzyło mi się jednak parę razy zaszaleć. Przez jakieś 5-6 miesięcy wydawałem forsę na wino i wytworne rzeczy. Dopiero, kiedy wróciłem do domu, do mojej dziewczyny, uświadomiłem sobie, że taki nie jestem. Udawałem, że kupię sobie wypasioną furę i inne rzeczy, ale pomyślałem sobie: „Lepiej mieć grata z 1968 roku niż pieprzone Lamborghini”. Pozostali jednak jeździli Porsche i innymi wypasionymi brykami i pomyślałem sobie: „Też mnie na to stać”.

Historię i dorobek Metalliki znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi. Teraz dostępne jest także w pakiecie.

7X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także