Jay Weinberg (eks Slipknot) przeszedł operację [FOTO]

/ 20 listopada, 2023
fot. leokreissig.de


Były perkusista zespołu Slipknot poinformował, że przeszedł operację i teraz dochodzi do formy.


Jay Weinberg poinformował, że we wtorek przeszedł udaną operację biodra i kości udowej i teraz wraca do formy. Operację tę planował już od 2020 roku, ale nie chciał, by ona kolidowała z planami koncertowymi zespołu Slipknot. Ostatecznie zdecydował się na nią w sierpniu tego roku – jeszcze zanim został usunięty ze składu grupy, a jej termin wybrał tak, by miał czas odzyskać formę przed kolejnym, planowanym na kwiecień 2024 roku koncertem Slipknot w Las Vegas. Jednak tego koncertu już nie zagra.

Jay Weinberg napisał:

Choć moje plany dochodzenia do formy się nie zmieniły, niestety nie zobaczę się z wami w Vegas. Może niektórzy z was przeżywają trudne chwile – wszystkim to się zdarza. Niezależnie jak bardzo przygnębieni się czujecie, trzeba mieć nadzieję i zachować pozytywne nastawienie. Dbajcie o siebie, otaczajcie się pozytywnymi ludźmi. Skupcie się na tym, co nadaje życiu sens i cel.

Na początku listopada zespół Slipknot poinformował, że rozstał się ze swoim perkusistą, Jayem Weinbergiem. Dwa dni wcześniej Jay grał z zespołem w Meksyku. Grupa argumentowała decyzję względami artystycznymi.

Jay Weinberg to syn Maxa Weinberga, perkusisty najlepiej znanego z zespołu E Street Band Bruce’a Springsteena. Dołączył do Slipknot w 2014 roku na miejsce Joeya Jordisona. Zagrał na płytach „.5: The Gray Chapter”, „We Are Not Your Kind” i „The End, So Far”, a także wziął udział w setkach koncertów.

KOMENTARZE

Przeczytaj także