Jeden z najsłynniejszych magazynów muzycznych przestanie się ukazywać

/ 7 marca, 2018

Magazyn „New Musical Express”, w skrócie znany jako „NME” jest najpopularniejszym brytyjskim magazynem muzycznym. Tygodnik, który ukazuje się od 1952 roku, w tym tygodniu kończy ukazywać się drukiem.

Mark Hammill zagra w serialu o Wiedźminie?

Redaktorzy „NME” poinformowali, że najbliższe wydanie magazynu będzie ostatnim, jakie ukaże się drukiem. „NME” był jednym z najważniejszych i opiniotwórczych brytyjskich tytułów, zwłaszcza w latach 60. i 70., kiedy to każdego tygodnia rozchodziło się ponad 300 tysięcy egzemplarzy tytułu. Magazyn przez lata przechodził kolejne metamorfozy, a w ostatnim czasie zaczął ustępować, uruchomionej w 1996 roku witrynie „nme.com”. Od września 2015 roku wersja drukowana ukazywała się w formie bezpłatnej gazety, rozdawanej na uniwersytetach i w komunikacji miejskiej. W lutym 2018 roku z posady redaktora naczelnego zrezygnował Mike Williams, który pełnił tę funkcję od 2012 roku. Wydawca magazynu, firma Time Inc. UK, tłumaczy decyzję o zamknięciu papierowej wersji pisma, rosnącymi kosztami i trudną sytuacją na rynku reklamy, które sprawiły, że wydawanie tytułu przestało być rentowne.

W zamian, redakcja zamierza skupić się na rozbudowie serwisu NME.com, w tym utworzeniu nowych kanałów muzycznych i poszerzeniu zakresu usług. Keith Walker, redaktor naczelny internetowego portalu „NME” mówi:

Cyfrowa wersja NME działa pod ponad dwóch dekad i w ostatnich dwóch latach podwoiliśmy liczbę naszych odbiorców. Dziś dajemy naszym klientom więcej niż od nas oczekują. Skupiając się na platformie cyfrowej jesteśmy w stanie przyspieszyć nasz niesamowity wzrost i dotrzeć do jeszcze większej liczby osób za pomocą urządzeń, z których najchętniej korzystają.

NME” poinformował, że drukiem będą ukazywały się specjalne wydania magazynu, w tym dostępna dla prenumeratorów seria „NME Gold”. Najnowsze wydanie „NME Gold” ukazało się 18 lutego 2018 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także