Jeff „Mantas” Dunn odpowiada, czy Venom był pierwszym zespołem blackmetalowym

/ 3 października, 2022


Jakiej odpowiedzi można było spodziewać się od gitarzysty Venom?


Venom wydał właśnie specjalną wersję CD wcześniej dostępnego na winylu boxu „In Nomine Satanas”. Ukazała się ona 23 września 2022 roku nakładem BMG jako zestaw sześciu płyt CD i jednej DVD.

Gitarzysta zespołu Venom, Jeff „Mantas” Dunn opowiedział w wywiadzie dla „Bloodstock TV” o wpływie zespołu Venom na muzykę metalową:

Ludzie pytają: „Czy Venom był pierwszym zespołem blackmetalowym?” No, kurwa, tak! Mamy album zatytułowany „Black Metal”, mamy kawałek zatytułowany „Black Metal” i stworzyliśmy ten gatunek. A stało się to tak, że powiedzieliśmy „gramy black metal”. I tyle. Chcieliśmy w ten sposób wyróżnić się od innych. Chcieliśmy odciąć się od tego, co było wokół.

Również 23 września ukazała się reedycja drugiego albumu zespołu „Black Metal”, żeby uświetnić jego 40. rocznicę wydania. Ten legendarny album, będący bezpośrednią inspiracją dla nazwanego tą samą nazwą gatunku ekstremalnego metalu – black metal, ukaże się w ograniczonym do 1500 kopii w UK nakładzie w dwóch wersjach: czarnym i srebrnym rozstrzelonym (swirl) winylu. Ten niezwykły album nadal inspiruje kolejne generacje fanów metalu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także