Jenna Ortega („Krzyk VI”) wskazała swoje ulubione horrory. Doceniła polskiego reżysera!

/ 9 marca, 2023

Jenna Ortega, wschodząca gwiazda kina, podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi ulubionych filmów grozy.


Pytanie o horrory nie było przypadkowe. Jenna Ortega jest jedną z gwiazd filmu „Krzyk VI”, który już jutro zadebiutuje w kinach w Polsce. Aktorka stała się tym samym współtwórczynią jednej z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych serii w historii kina grozy.

Gwiazda „Wednesday”, bijącego rekordy popularności serialu Netfliksa, zapytana została o ulubione horrory przez redaktorów portalu RottenTomatoes.com.

Doskonale wiedziała, co odpowiedzieć na tak postawione pytanie, a na jej liście znalazły się: kultowa „Persona” (1966) Ingmara Bergmana, „Bal maturalny” (1980) w reżyserii Paula Lyncha, „Opętanie” (1981) Andrzeja Żuławskiego, „Naznaczony” (2010) Jamesa Wana oraz „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” (2015) stworzony przez Roberta Eggersa.

Trzeba przyznać, że to nieoczywista mieszanka sugerujące jednocześnie, że Ortega pamięta i docenia klasyczne dzieła kina grozy. Również te nieoczywiste jak dramat psychologiczny Bergmana z lat 60.

„Krzyk”. Ghostface powraca!

Jakiś czas temu w sieci pojawił się zwiastun szóstej odsłony tytułu, który towarzyszy miłośnikom kina grozy od 1996 roku.

W filmie zagrają wspomniana już Jenna Ortega, a także Dermot Mulroney, Liana Liberato, Melissa Barrera czy Courtney Cox. Warto wspomnieć, że będzie to pierwsza odsłona, w której nie pojawi się Neve Campbell, zdecydowanie najbardziej znana aktorka związana z popularną serią filmów grozy. Poszło, jak to zwykle bywa, o pieniądze.

Pierwszy film światło dzienne ujrzał w 1996 roku i okazał się dużym sukcesem. Na tyle dużym, że w latach 1997-2011 ukazały się trzy kolejne odsłony. Do uniwersum powrócono w 2022 roku, gdy premierę miał film zatytułowany po prostu „Krzyk”. W nim Neve Campbell jeszcze się pojawiła.

KOMENTARZE

Przeczytaj także