Jerry Cantrell (Alice In Chains): Najlepszym frontmanem jest James Hetfield

/ 3 sierpnia, 2020

Niedawno Dee Snider wymienił najlepszych jego zdaniem frontmanów w muzyce rockowej. Teraz w wywiadzie dla „Louder” gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell, powiedział, dlaczego za najlepszego frontmana uważa Jamesa Hetfielda z Metalliki.

Cantrell powiedział:

To co czyni Jamesa takim wspaniałym frontmanem to jego postawa. Nikt inny nie potrafi wzbudzić takiego respektu i zjednać uwagi bez wpadania w egoizm i egocentryzm. Skupia się na muzyce, na dobrej zabawie, na celebracji i na więzi z fanami. Takie coś bardzo mnie inspiruje, zwłaszcza że robi to od tak dawna, od dawna jest na samym szczycie i ciągle poszukuje głębi. Nie mogę się doczekać, co znowu zrobi.

Zrobił z podziemnego nurtu zjawisko na skalę światową. Metallica jest dla mnie i dla każdego hardrockowego albo metalowego zespołu czymś wielkim. Czy przejdzie do historii jako ikona rocka? Już przeszedł.

James Hetfield skończył dziś 57 lat.

%%REKLAMA%%

„Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

rf | fot. DallasFletcher

KOMENTARZE

Przeczytaj także