Jerry Cantrell (Alice in Chains) wskazał swojego rockowego boga

/ 1 listopada, 2021

Muzyk zespołu Alice in Chains był niedawno gościem w programie BBC. Został poproszony o wskazanie rockowego boga.


Wybieranie swojego rockowego boga stało się ostatnio niezwykle popularne. W programie „The Rock Show With Johnnie Walker” poproszony o to został Jerry Centrell, członek zespołu Alice in Chains.

Muzyk nie miał problemu ze wskazaniem swojego faworyta. Został nim Mick Jagger, wokalista kultowego The Rolling Stones. Tak swój wybór argumentował Cantrell:

Miałem szczęście widzieć jego występ ze Stonesami w Los Angeles kilka dni temu. Miałem szczęście zobaczyć kilka ich koncertów na przestrzeni lat. To było naprawdę wspaniałe uczucie przypomnieć sobie ich miejsce w historii rock and rolla, a także miejsca Micka. Jest on genezą – jak sądzę – tego, jak naprawdę wygląda bycie liderem zespołu rock and rollowego. To niesamowite… Jego długowieczność, postawa, po prostu jego umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością, pracy z salą. Nie sądzę, że mielibyśmy Stevena Tylera, Davida Lee Rotha czy jakiegokolwiek innego epickiego frontmana bez Micka Jaggera. On jest archetypem i prekursorem tego, o co chodzi w byciu frontmanem rockandrollowego zespołu.

Kilka dni temu ukazał się nowy solowy album Jerry’ego Cantrella pt. „Brighten”. Na łamach  najnowszego „Teraz Rocka” artysta opowiedział o swoim najnowszej płycie.

LISTOPADOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

KOMENTARZE

Przeczytaj także