Jerzy Owsiak poinformował, że ma koronawirusa

/ 21 października, 2020


Jerzy Owsiak poinformował o pozytywnym wyniku testu na obecność Sars-Cov-2.


Założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP oraz Przystanku Woodstock poinformował, że zdiagnozowano u niego koronawirusa.

Jerzy Owsiak napisał na swoich mediach społecznościowych:

Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity -między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie.

WOŚP poinformował, że większość ekipy przeszła na pracę zdalną. Fundacja przygotowuje się do kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaplanowanego na 10 stycznia 2021 roku, a także do przyszłorocznego Pol’and’Rock Festival, który ma odbyć się w dniach 29-31 lipca 2021. Wśród gwiazd mają wystąpić m. in. Clutch, Dropkick Murphys, Jinjer i Pidżama Porno.

fot. Ralf Lotys (Sicherlich)

KOMENTARZE

Przeczytaj także