Jerzy Owsiak stanie dziś przed sądem

/ 23 października, 2017

Po zakończeniu tegorocznej edycji Przystanku Woodstock, Jerzy Owsiak otrzymał wezwanie do sądu z art. 141 kodeksu wykroczeń, który obejmuje „używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym”, za co grozi grzywna lub ograniczenie wolności.

Daisy Berkowitz (Marilyn Manson) nie żyje

Chodzi o słowa, które padły z ust Owsiaka ze sceny na zakończenie tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. Miał on wtedy powiedzieć między innymi: „Pierdolić polityków” i „Czy macie, kurwa, serce do ludzi? To miejcie je”.

Jak podaje Radio Zachód rozprawa miała rozpocząć się o godzinie 10.00. Pod sądem w Słubicach zgromadzili się sympatycy Owsiaka, a proces cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że wprowadzono karty wstępu dla publiczności i dziennikarzy.

Dowodami w sprawie są nagrania z monitoringu, który przez cały czas pracował na tegorocznym Przystanku Woodstock, a był to efekt uznania go przez policję imprezą „podwyższonego ryzyka”. Zaraz po koncertach policja zgłosiła się po nagrania, a chodziło o poszukiwania handlarzy narkotyków, którzy prężnie działali na imprezie. Okazało się jednak, że nagrania zostały również użyte do sformułowania oskarżeń z art. 141 kodeksu wykroczeń.

Przystanek Woodstock odbędzie się w przyszłym roku?

Trwają już prace nad przyszłoroczną edycją Przystanku Woodstock. Impreza ma się odbyć w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorzy przyznają jednak, że mają pewne obawy:

Mamy dla Was doskonałą wiadomość! Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2,3,4 sierpnia. Zapisujcie w kalendarzach, trzymajcie kciuki i wysyłajcie w naszą stronę dobrą energię!

Potencjalne problemy z organizacją festiwalu, o których wspominają organizatorzy biorą się z niechęci niektórych władz do Przystanku Woodstock, co miało swoje odbicie na tegorocznej edycji. Festiwal zyskał miano imprezy podwyższonego ryzyka, na początku czerwca minister Mariusz Błaszczak wydał opinię, że Przystanek Woodstock zostanie oceniony negatywnie przez policję.

23. edycja Przystanku Woodstock odbyła się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao, Nocny Kochanek, Slaves, Prong, Frank Turner, Wilki, Domowe Melodie, Łąki Łan i Clock Machine.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także