Jimmy Page kontra Robbie Williams. Po pięciu latach zapadła decyzja w głośnym sporze

/ 19 grudnia, 2018

Przypomnijmy: Robbie Williams kilka lat temu kupił za 17,5 miliona funtów posiadłość należącą wcześniej do reżysera Michaela Winnera. Znajduje się ona w zachodnim Londynie, w dzielnicy Kensington. Jego sąsiadem jest słynny Jimmy Page z Led Zeppelin, który w swoim domu mieszka od 1972 roku. Posiadłość, wzniesiona w XIX wieku, jest jego oczkiem w głowie i gdy dowiedział się, że Williams planuje ogromny remont swojej nowej posiadłości, postanowił interweniować – w obawie o swój majątek.

Jimmy Page obiecuje nowy materiał w 2019 roku

Robbie Williams planował rozbudowę swojej piwnicy, której powierzchnia miała dwukrotnie przekraczać powierzchnię domu. W środku chciał zrobić między innymi siłownię i basen. Na to potrzebował zgody swojego słynnego sąsiada, której ten udzielić nie chciał. Jimmy Page twierdzi, że taka rozbudowa byłaby katastrofalna dla jego, leżącego zaledwie kilka metrów dalej domu – XIX-wiecznej posiadłości zaprojektowanej przez wiktoriańskiego architekta Williama Burgesa. Posiadłość uznawana jest za zabytek klasy pierwszej o „wyjątkowej architektonicznej i historycznej wartości”.

Już w 2015 roku zapadła decyzja na korzyść Williamsa, ale Page postanowił się odwołać. W maju tego roku argumentował przed komisją:

Mój dom został zaprojektowany przez Williama Burgesa, jednego z największych architektów XIX wieku. Mój dom składa się z oryginalnych, niezwykle delikatnych materiałów, których nie da się zastąpić. Jestem tutaj po to, by zaapelować o podjęcie wszystkich niezbędnych kroków, które pozwolą na ochronę Tower House [nazwa domu Page’a – przyp. mg] przed niebezpieczeństwami, na które może zostać narażony.

– powiedział wówczas Jimmy Page.

Wczoraj wieczorem w ratuszu Kensington podczas specjalnie zwołanego posiedzenia zapadła decyzja na korzyść Robbiego Williamsa, który tym samym może rozpocząć planowany od 2013 roku remont.

Komisja zastrzegła, że poziom drgań podczas prac pod ziemią nie może przekraczać określonych norm oraz zarządziła, że Williams może zostać poproszony o wpłacenie kaucji, która przepadnie, jeśli podczas remontu uszkodzony zostanie zabytkowy dom Page'a.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także