Jimmy Page pracuje nad kilkoma projektami. Czy jest wśród nich solowa płyta?

/ 11 kwietnia, 2022


Jimmy Page wyjawił, że jest zajęty pracą nad kilkoma projektami. Zasugerował też, że jednym z nich może być solowa płyta.


Gitarzysta Led Zeppelin w wywiadzie dla „Classic Rocka” wyjawił, że jest zajęty pracą nad kilkoma projektami. Czy wśród nich jest solowa płyta?

Jimmy Page powiedział:

Są różne rzeczy, nad którymi pracuję. Nie jest to jedna rzecz, a jest ich kilka. Nie chcę niczego zdradzać, bo jeśli coś powiesz, a to się nie zmaterializuje ludzie będą pytali: „Dlaczego nie nagrałeś solowej płyty?”. Nie chcę więc mówić, że mam to w planach, bo nie chcę zostać źle zrozumiany.

Jednym z projektów może być reedycja płyty z Davidem Coverdale’em z 1993 roku. Coverdale wspominał o niej już w zeszłym roku, a nawet wyjawił nieco szczegółów.

W niedawnym wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Wiesława Weissa David Coverdale uchylił rąbka tajemnicy i powiedział, co znajdzie się w boksie przygotowywanym z okazji 30. rocznicy wydania tej płyty:

Zaproponowałem Jimmy’emu, byśmy obaj weszli do studia, każdy osobno, i żeby on przygotował swój nowy miks, a ja swój. W boksie znajdzie się również oryginalny album – w wersji zremasterowanej. Mamy też mnóstwo dodatkowego materiału. Filmy dokumentujące pracę nad utworami, wstępne, zupełnie inne wersje kawałków, a także – uwaga! – numery, które nie zostały nigdy wydane, w tym kilka naprawdę fantastycznych. Gromadzimy to wszystko – chcemy, by edycja w postaci boxu dokumentowała naszą współpracę w naprawdę kompletny sposób. Wierzę, że fani będą zachwyceni. Tak że na 2023 rok przygotowuję obchody trzydziestolecia albumu „Coverdale/Page”, ale przypomnę, że w tym roku mija też pięćdziesiąt lat od mojego dołączenia do Deep Purple. Tę rocznicę też chciałbym świętować w jakiejś formie, choć nie myślałem jeszcze o tym, w jakiej.

Historię Jimmy’ego Page’a i Led Zeppelin znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi. Teraz dostępne jest także w pakiecie.

7X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także