Jinjer singlem zapowiedział nowy album. Sprawdź szczegóły! [WIDEO]

/ 17 czerwca, 2021

W końcu wiemy coś więcej na temat nowej płyty zespołu Jinjer!


Formacja Jinjer, która przez kilka ostatnich miesięcy hashtagiem #JINJER4 anonsowała swój nowy album, zdradza więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa: długo oczekiwany nowy studyjny album Jinjer zatytułowany „Wallflowers” ukaże się już 27 sierpnia w barwach Napalm Records.

Wraz z imponującym nowym teledyskiem zespół właśnie wydał również swój hipnotyzujący, pierwszy singiel „Vortex”. W pierwszym przedsmaku nowego albumu wokal Shmayluk przeplata się z eklektyczną, napędzającą spiralną aurą utworu, nie tylko ukazując różnorodność brzmieniową tego kawałka, ale także i jego indywidualność. Towarzyszący singlowi teledysk to czarne lustro, w którym odbijają się aktualne wydarzenia na świecie: jakościowo w absolutnej najwyższej lidze i prezentujący wzajemne oddziaływanie zespołu, czterominutowy utwór pożera widza destrukcyjną energią, a z drugiej strony reprezentuje ponury, absorbujący nastrój.

Tak zespół opisał swój nowy singiel:

”Vortex” jest pierwszy. To pierwsza piosenka, którą nagraliśmy i pierwszy singiel, który zagraliśmy na żywo (na Hellfest From Home 2021). To według nas doskonale wyważona kompozycja. Historia opowiedziana przez muzykę, zasługiwała na videoidealnie do niej pasujące… Teledysk to podróż, odkrywanie kolejnych warstw i kolejnych przesłań, kiedy Tatiana śpiewa o brzemieniu ciężkich myśli i o tym, jak niszczycielskie może to być, video odzwierciedla to, czym niestety dla wielu z nas stał się świat…

Dzięki ich nieustannej ciężkiej pracy, międzynarodowym trasom koncertowym i uznanym przez krytyków wydawnictwom na szczytach list przebojów, które na serwisach streamingowych odtwarzane były już ponad 250 milionów razy – Jinjer jest obecnie bezsprzecznie jednym z najgorętszych i najbardziej ekscytujących zespołów współczesnej sceny metalowej. Grupa stała się synonimem robienia rzeczy po swojemu i łamania wszelkich podręcznikowych zasad, co najlepiej widoczne będzie na ich długo wyczekiwanym, czwartym albumie studyjnym i następcy przełomowego krążka „Macro”.

Okładka płyty „Wallflowers”:

KOMENTARZE

Przeczytaj także