Jinjer zapowiada czwarty album dłgogrający [WIDEO]

/ 23 marca, 2021

Ukraiński zespół Jinjer poinformował właśnie, że wchodzi do studia nagraniowego.


Ukraińska formacja Jinjer udowodniła już, że nie zwalnia tempa i cieszy się reputacją jednego z najciężej pracujących metalowych zespołów. Statystyki odtworzeń wielu ich teledysków sięgają już ponad milion i każdy z ich dotychczasowych albumów jest wysoko oceniany przez krytyków, znawców sceny i fanów, a sam zespół nie ustaje w misji krzewienia bezlitośniej progresywnej, heavy metalowej muzyki.

Zespół JINJER finalnie wszedł do studia, by rozpocząć nagrywanie swojego wyczekiwanego, czwartego już albumu dla Napalm Records. Nad płytą pod roboczym tytułem #JINJER4, grupa intensywnie pracowała w ciągu ostatnich kilku miesięcy i formacja zapowiada, że będzie to ich najbardziej wizjonerskie i wpływowe wydawnictwo.

Ci z was, którzy nas obserwują, musieli już słyszeć, że Jinjer pracuje nad nowym materiałem prawie od początku pandemii. To jedna z tych sytuacji, w których nawet najbardziej negatywne historie  mogą mieć pozytywny skutek. Zostaliśmy pozbawieni możliwości koncertowania na żywo, ale udało nam się skupić całą naszą kreatywność i frustrację, by zamienić je w nowe piosenki, które moim zdaniem są najlepszymi, jakie kiedykolwiek napisaliśmy. Jest złożony, ale jednocześnie chwytliwy jak diabli, odjazdowy, ale z taką paletą nut, dźwięków, a co najważniejsze: uczuć… ten nowy album może przenieść cały gatunek muzyki ekstremalnej na zupełnie nowy poziom i podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej zarówno dla tego zespołu jak i dla sceny metalowej.

– powiedział basista Eugene Abdukhanov.

Sesje nagraniowe po raz kolejny odbywają się w Kaska Records Studios w Kijowie, na Ukrainie. Zespół nad płytą pracuje ze swoim zaprzyjaźnionym producentem, Maxem Mortonem. Sprawdź pierwszy raport ze studia:

Zespół zapowiedział niedawno klubowy koncert w Polsce, który odbędzie się 20 września tego roku. Jinjer ma zagrać w krakowskim Hyde Parke’u.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także