Joanna Kulig gwiazdą nowego serialu TVN „Pajęczyna”. Kiedy premiera produkcji?

/ 9 czerwca, 2021

Serial „Pajęczyna” zamówiony został na wyłączną dystrybucję platformy Player.pl, a jego gwiazdą będzie Joanna Kulig.


Serial „Pajęczyna” to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym.

Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita). Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo.

Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz?

– padają pytania w oficjalnej zapowidzi produkcji.

W serialu, poza Kulig, zagrają: Eryk Lubos (Stanisław Wanio), Szymon Bobrowski (Włodzimierz Węgrowski 78’), Andrzej Grabowski (Edward Gierek) oraz Wojciech Wysocki (Piotr Jaroszewicz).

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja w Warszawie i okolicach. Premierę „Pajęczyny” zaplanowano na jesień tego roku. Jak już zostało wspomniane wcześniej, będzie dostępna tylko na platformie Player.pl.

KOMENTARZE

Przeczytaj także