Joe Bouchard (Blue Öyster Cult) ocenia przeróbkę „Astronomy” Metalliki

/ 23 września, 2020

Joe Bouchard grał w latach 1970-1986 na basie w Blue Öyster Cult i razem z bratem skomponował piosenkę „Astronomy”, która w 1974 roku trafiła na album „Secret Treaties”. W 1998 roku swoją wersję tej piosenki nagrała Metallica.

W wywiadzie dla „Rock History Music” Bouchard powiedział, co myśli o tej przeróbce:

Gdy nagrali przeróbkę „Astronomy”, zmienili tym moje życie. Naprawdę. Zajmowałem się wówczas różnymi rzeczami – pracowałem w firmie publishingowej, zgłębiałem tajniki branży wydawniczej, zrobiłem magistra z muzyki. Niektórym fanom bardziej podoba się wersja oryginalna, ale ja uważam, że wykonali wspaniałą robotę. Włosy stają mi na karku, kiedy słyszę, jak James śpiewa melodię, którą wymyśliłem, przechadzając się po plaży.

Najpierw dowiedziałem się, że nagrają jakąś piosenkę Blue Öyster Cult – to były początki internetu, chat AOL. Pomyślałem „Świetnie, pewnie nagrają ‘Don’t Fear The Reaper’ albo coś innego, oczywistego”. Kiedy kilka tygodni później dowiedziałem się, że robią „Astronomy” pomyślałem „wow, świetnie”. W skrzynce pocztowej znalazłem kasetę. Włączyłem ją w samochodzie i usłyszałem „Astronomy” w wersji Metalliki. Chciałem podskakiwać na fotelu podczas jazdy, taki byłem podekscytowany. Nigdy nie zapomnę tego uczucia.

Potem stwierdziłem, że muszę wrócić do nagrywania. Rzuciłem pracę i postanowiłem pisać piosenki. Poczułem się doceniony jako kompozytor.

%%REKLAMA%%

Wersję Metalliki możecie znaleźć na albumie „Garage Inc.”, który ukazał się w 1998 roku. Wolicie ją od oryginału? Napiszcie w komentarzach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także