Joe Duplantier (Gojira) mówi, czym najbardziej zaskoczył go Pol’and’Rock Festival

/ 29 marca, 2021
fot. mat. pras.


Gojira była jedną z gwiazd Pol’and’Rock Festival w 2018 roku. Koncert ten zaskoczył samych muzyków.


Gojira wielokrotnie gościła w Polsce, ale najmocniej zespołowi w pamięci zapadł koncert na Pol’and’Rock Festival w 2018 roku. Zespół był jedną z gwiazd dużej sceny.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Joe Duplantier tak wspomina ten występ:

Kilka koncertów po tym koncercie mieliśmy być główną gwiazdą Bloodstock w Wielkiej Brytanii. Graliśmy tam wielokrotnie o wczesnej porze, ale tym razem mieliśmy być główną gwiazdą, co było dla nas wielką sprawą. Wszystkie te koncerty przed Bloodstockiem traktowaliśmy jako rozgrzewkę. Wszyscy nam mówili: Pol’and’rock będzie wspaniały, przyjdzie pół miliona ludzi. A ja sobie myślałem: Jasne, pół miliona, każdy tak mówi, nawet jeśli okazuje się, że jest 20 tysięcy osób (śmiech). Nie zdawałem sobie sprawy, jak wielki ten koncert będzie. To miała być nasza kolejna rozgrzewka przed pierwszym ważnym headlinerskim koncertem festiwalowym w naszej karierze. Kiedy dotarliśmy na miejsce ujrzeliśmy ogromną scenę i wielkie pole. Zastanawiałem się: Jak oni zamierzają wypełnić to pole? To szaleństwo! Ale na koncert faktycznie przyszło pół miliona osób, co w głowie mi się nie mieściło. Występ okazał się jednym z najlepszych na trasie, był niesamowity. Fani w Polsce byli niezwykli, od tego powinienem był w ogóle zacząć. To ciekawe, jak w niektórych krajach nawiązujemy wyjątkowy kontakt z publicznością. Polska zawsze była dla nas wyjątkowa. Cieszę się, że koncert został sfilmowany i teraz można go obejrzeć, bo zdarzały nam się równie ekscytujące koncerty, ale nie zostały one uwiecznione.

Cały koncert dostępny jest na kanale YouTube zespołu.

Nowy album zespołu Gojira zatytułowany „Fortitude” opublikowany zostanie 30 kwietnia nakładem Roadrunner Records. Na wydawnictwo złoży się jedenaście premierowych kompozycji.

KOMENTARZE

Przeczytaj także