Joe Porcaro, legendarny perkusista, zmarł w wieku 90 lat

/ 8 lipca, 2020

Jeden z najwybitniejszych jazzowych perkusistów, Joe Porcaro, nie żyje. Muzyk zmarł 6 lipca tego roku w wieku 90 lat. Informację o odejściu Porcaro przekazał jeden z jego synów, Steve:

Rodzina Porcaro z żalem informuje o odejściu ukochanego Patriarchy, Joego Porcaro. Zmarł w otoczeniu swojej żony Eileen i całej rodziny, odszedł spokojnie we śnie 6 lipca o godzinie 23:37.

– napisano w oświadczeniu.

%%REKLAMA%%

Joe Porcaro uważany jest za wybitnego perkusistę jazzowego i pedagoga, ale w swojej bogatej karierze współpracował z przedstawicielami przeróżnych muzycznych gatunków. Warto wspomnieć, że ma w swoim CV sesje nagraniowe z Pink Floyd, Nancy Sinatrą, Donem Ellisem, Natalie Cole, The Monkees, Frankiem Sinatrą czy Madonną. Jest współzałożycielem działającej w Pasadenie Los Angeles Music Academy (LAMA).


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafiło do regularnej sprzedaży 1 lipca  i jest do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także