Joe Satriani broni Grety Van Fleet: Led Zeppelin kopiowało bluesowych wykonawców

/ 28 kwietnia, 2020

Wpływu Led Zeppelin na twórczość zespołu Greta Van Fleet nie da się nie usłyszeć – nikt zresztą tego nie ukrywa. Mimo wszystko wiele osób w branży ma problem, że młodzi muzycy zyskali popularność między innymi dlatego, że oparli swoją twórczość na wzorowaniu się na legendarnym zespole.

Podczas rozmowy w Q104.3 o całą sytuację zapytany został słynny wirtuoz gitary, Joe Satriani, który niedawno odpowiedział na podobne pytanie. Teraz ponownie wziął w obronę muzyków z Greta Van Fleet:

Zawsze powtarzałem, że moją pierwszą reakcją [na Gretę Van Fleet] było: „To brzmi wspaniale”. Nie miałem żadnych negatywnych odczuć, zespół brzmiał świetnie. Nagranie było super, wszyscy śpiewali i grali na wysokim poziomie. Czuć było, że lubią to, co robią. Nie było na co narzekać.

Nagle pojawiły się głosy, że oni po prostu kopiują (…) Kiedy spojrzysz wstecz, na Led Zeppelin, to oni również kopiowali bluesowych artystów, i to po całości. Różnice były minimalne. Jak sami przyznali, oddali hołd muzykom, którzy byli od nich zaledwie o 10 lat starsi, którzy pojawili się tylko nieco wcześniej.

Satriani zasugerował, że nie ma nic niezwykłego w tym, że młodzi muzycy inspirują się dokonaniami starszych. Sam przyznał, że na jego twórczość wpływ miało wielu wykonawców i słychać to w tworzonych przez niego utworach. Zaznaczył jednocześnie, że wierzy w muzyczną ewolucje i jest pewien, że kolejne albumy Grety Van Fleet będą znacznie bardziej oryginalne i równie niesamowite.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także