Joe Satriani został poproszony o wskazanie ulubionego zespołu. Jak zareagował?

/ 8 kwietnia, 2020

Modne ostatnio pytanie muzyków o ulubione zespoły spotkało również Joe Satrianiego. Gitarzysta poproszony został o to podczas facebookowej sesji Q&A. Artysta przyznał, że to nie pierwszy raz, kiedy musi odpowiedzieć na to pytanie, ale nie jest jego ulubionym:

Często zadawano mi to pytanie. Na pewno dziennikarze w Wielkiej Brytanii je lubią, ale wydaje mi się, że powinno się dodać dodatkowe parametry i kryteria, żeby móc na nie odpowiedzieć.

– powiedział Satriani. I kontynuował:

Na przykład zespół, który wciąż istnieje i występuje – jak na przykład The Rolling Stones. Są jednym z najlepszych zespołów w historii, ponieważ się nie zmienili, nadal wychodzą na scenę i robią swoje (…) Jest mnóstwo zespołów, setki, które miały swoją genialną odsłonę, która trwała tylko pewien okres czasu. Mam na myśli Cream, czy inne starsze formacje, które w swoim czasie były niesamowite – The Who, wspomniany Cream, czy Led Zeppelin.

Nowa płyta Satrianiego  „Shapeshifting” ma ukazać się już 10 kwietnia. 17-te studyjne wydawnictwo wirtuoza gitary będzie następcą krążka „What Happens Next” z 2018 roku. 

%%REKLAMA%%


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

mg | fot. Vtpeters

KOMENTARZE

Przeczytaj także