Joe Satriani porównuje nauczanie Steve'a Vaia i Kirka Hammetta

/ 6 stycznia, 2018

Joe Satriani, oprócz tego, że sam jest cenionym gitarzystą i kompozytorem, to ma swój wkład w muzykę również za sprawą korepetycji, jakich udzielał innym gitarzystom.

Członkowie Decapitated oczyszczeni z zarzutów

Wśród jego uczniów znaleźli się między innymi Steve Vai i Kirk Hammett z Metalliki.

W rozmowie dla radia „Q103 Albany” Satriani porównał jak wyglądało nauczanie tych dwóch gitarzystów:

Kiedy poznałem Steve’a Vaia miał 12 lat i w ogóle nie potrafił grać na gitarze. Zjawił się u mnie z gitarą bez strun w jednym ręku oraz kompletem strun w drugim i powiedział: „Cześć, uczysz mojego przyjaciela. Nauczysz mnie też grać na gitarze?”.

Kiedy poznałem Kirka był już dobrym gitarzystą, grał w Exodus. Mieszkałem wtedy w Berkeley. Przyszedł do sklepu, w którym pracowałem, bo wiedział, że uczyłem już kilka dzieciaków z okolicy, grających thrash metal. Praca z Kirkiem była więc o wiele łatwiejsza, bo był już doświadczonym, zaawansowanym gitarzystą. Wciąż grał w Exodus, ale wkrótce dostał propozycję od Metalliki. Lekcje były dla niego bardzo ważne, bo pracował i nagrywał płyty.

Obaj byli bardzo oddanymi muzykami i są nimi wciąż dzisiaj.

Joe Satriani: nowa płyta i koncert w Polsce

Joe Satriani wystąpi 19 marca 2018 roku na warszawskim Torwarze w składzie zespołu G3, w którym zagrają z nim także John Petrucci (Dream Theater) oraz Uli Jon Roth (były gitarzysta zespołu Scorpions). Natomiast nowy album Joe Satrianiego ukaże się już 12 stycznia 2018 roku pod tytułem „What Happens Next”. Na albumie obok Satrianiego usłyszymy także Glenna Hughesa z Deep Purple i Black Country Communion oraz Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, który pracował z gitarzystą przy okazji projektu Chickenfoot. Producentem płyty został Mike Fraser znany z albumów AC/DC, a także z wielu poprzednich płyt Satrianiego.

Na albumie „What Happens Next” znajdą się następujące utwory:

 1. Energy
 2. Catbot
 3. Thunder High On The Mountain
 4. Cherry Blossoms
 5. Righteous
 6. Smooth Soul
 7. Headrush
 8. Looper
 9. What Happens Next
 10. Super Funky Badass
 11. Invisible
 12. Forever And Ever

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także