Joey Jordison (ex-Slipknot): Myśleli, że jestem naćpany

/ 14 stycznia, 2017

Joey Jordison rozstał się z grupą Slipknot w 2013 roku. W zeszłym roku wyjawił, że powodem jego problemów była rzadka choroba neurologiczna, poprzeczne zapalenie rdzenia, przez którą utracił władzę w nogach.

Slipknot w Encyklopedii TerazRock.pl

Perkusista wspomina, że pod koniec ostatniej trasy koncertowej musiał być wnoszony na scenę i z niej znoszony. W nowym wywiadzie, dla AXS.com, opowiada:

Pod koniec trasy Slipknot rozchorowałem się. Nie wiedziałem, co mi jest, nogi zawodziły mnie i byłem przerażony, siedząc przed kilkoma tysiącami, patrzących na mnie osób. Mogli sobie pomyśleć, że byłem pod wpływem, ale w żadnym wypadku nie była to prawda.

Perkusista wyjawia, że brakiem zrozumienia wykazali się także jego koledzy z zespołu.

W szpitalu odwiedziła mnie tylko jedna osoba z zespołu, a wszyscy wiedzieli, że tam jestem. Jeśli ktoś jest w szpitalu – czy to członek rodziny, czy ktoś inny – a ty go kochasz, odwiedzasz go. A mnie nie odwiedził nikt [sic!]. Zaraz potem dowiedziałem się, że wylatuję z zespołu. Nie mam pojęcia dlaczego. Nie opuściłem Slipknota, nigdy bym nie opuścił zespołu. Chcę, żeby fani o tym wiedzieli. Dostałem głupiego e-maila z informacją, że wylatuję z zespołu, dla którego przez całe życie wypruwałem sobie flaki. Poczułem się tym zraniony. Nie rozumieli co mi jest, początkowo sam tego nie rozumiałem. Myśleli, że jestem naćpany, ale tak nie było.

Nowy Slipknot nie tak szybko

Od 2014 roku w zespole Slipknot gra Jay Weinberg – syn Maxa Weinberga, znanego z zespołu E Street Band, towarzyszącemu Bruce’owi Springsteenowi – wcześniej grający w punkowych zespołach Madball i Against Me! Z nim w składzie Slipknot nagrał album „.5: The Gray Chapter” (2014), który dotarł na szczyty list w wielu krajach i pokrył się złotem m. in. w USA, Anglii, Kanadzie i Australii.

Obecnie lider Slipknot, Corey Taylor, planuje nagrać płytę ze swoim drugim zespołem, Stone Sour, twierdząc, że kolejny album Slipknot nie ukaże się wcześniej niż w 2019 roku.

Slipknot: „Duality"

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także