John Lennon pochwalił tylko jeden utwór McCartneya. I nie jest to „Yesterday”

/ 27 września, 2018

Paul McCartney w rozmowie w nadawanym przez CBS programie „60 Minutes” przyznał, że tylko raz został pochwalony przez Johna Lennona za skomponowanie utworu. Można przypuszczać, że chodzi o utwór „Yesterday” z albumu „Help!”, ale prawda jest inna.

Paul McCartney wraca do Brazylii w nowym teledysku

W rozmowie z „60 Minutes” McCartney przyznał, że chodzi o utwór z albumu „Revolver” z 1966 roku:

To był utwór „Here, There And Everywhere”. Jak tylko go skończyliśmy John powiedział: „To bardzo dobra piosenka. Uwielbiam ją”. Pomyślałem sobie wtedy: „Tak! Podoba mu się!”.

Paul McCartney powiedział też, że sam bardzo często komplementował piosenki kolegi, tyle że zwykle był wtedy lekko wstawiony.

Tymczasem już 9 listopada do sklepów trafi specjalna edycja płyty „The Beatles” z 1968 roku. Nowe wydanie zawierać będzie wersję podstawową dwupłytowego albumu, ponownie zmiksowaną przez Gilesa Martina i Sama Okella w systemie stereo i surround 5.1. Oprócz tego znajdziemy też 27 wersji demo i 50 wersji alternatywnych, wiele z nich po raz pierwszy ujrzy światło dzienne.

Wydawnictwo ukaże się w kilku wersjach, najbardziej wypasiona zawierać będzie sześć płyt CD i dysk Blu-ray oraz grubą książkę ze zdjęciami i wspomnieniami Paula McCartneya.

Paul McCartney natomiast promuje właśnie wydany album „Egypt Station”. W ramach trasy koncertowej artysta ponownie odwiedzi Polskę – wystąpi 3 grudnia 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

rf | fot. Jimmy Baikovicius

KOMENTARZE

Przeczytaj także