John Lydon o kolegach z Sex Pistols: Żaden z tych durniów nie zrobiłby kariery beze mnie

/ 18 kwietnia, 2022
fot. Shell Smith


Wokalista Sex Pistols jest wściekły na swoich kolegów za serial, który jego zdaniem, nie pokazuje prawdy.


Pistol” to sześcioodcinkowy serial stworzony przez Craiga Pearce’a oraz Franka Cottrella-Boyce’a na podstawie książki „Lonely Boy: Tales From A Sex Pistol”. Swoją premierę będzie miał 31 maja.

John Lydon jeszcze na długo przed premierą krytykował serial, twierdząc, że został w nim źle sportretowany:

Uważam to za kompletnie pozbawione jakiegokolwiek szacunku gówno, z jakim musiałem się zmierzyć. Zatrudnili aktora, który miał zagrać mnie, ale kogo ten aktor gra? Na pewno nie mnie. Mogę z tym iść tylko do sądu. Jeśli myślicie, że możecie mnie sobie tak podeptać to się grubo mylicie. Nie obejdzie się bez wielkiej zadymy. Jestem Johnny i jeśli wejdziecie mi w paradę pożałujecie tego.

Próby zbojkotowania serialu spełzły jednak na niczym. Lydon w wywiadzie dla „The Sun” nie kryje rozgoryczenia, mówiąc:

Odcięcie mnie od tego serialu było szokująco głupim ruchem. Było oburzające. Mogą się wszyscy pierdolić. Wspierałem ich całymi latami, mając świadomość, że są starym próchnem. Żaden z tych durniów nie zrobiłby kariery beze mnie. Nie zrobili nic przedtem, ani nie zrobili nic potem.

John Lydon pomimo udanej kariery z Public Image Limited, którą rozpoczął tuż po opuszczeniu Sex Pistols, zgodził się kilkakrotnie na reaktywowanie Sex Pistols i odbycie tras koncertowych. Ostatnia taka reaktywacja miała miejsce w latach 2007-2008. Nie ukrywał przy tym, że skłoniły go do tego warunki finansowe.

fot. Shell Smith

KOMENTARZE

Przeczytaj także