John Petrucci (Dream Theater) wskazuje zespół, który odmienił jego życie

/ 26 marca, 2019

Dream Theater powrócił niedawno z nową płytą i wkrótce będzie jedną z gwiazd Prog In Park III, który odbędzie się w dniach 12-13 lipca 2019 roku na scenie letniej Progresji. Gitarzysta opowiedział, jaki zespół odmienił jego życie.

Prog In Park III: Sprawdź skład imprezy

W wywiadzie dla „Heavy Consequence” opowiada:

Moje życie odmienił zespół Rush. Ich muzyka uderzyła mnie z taką siłą, zwłaszcza że byłem młody i dopiero kształtowałem swój gust. W tym zespole po prostu było coś. I ja to pokochałem. Zostałem kompletnie wciągnięty przez Rush.

Jedno z moich najlepszych muzycznych wspomnień wiąże się z Rush. W 1982 roku, gdy promowali na trasie album „Signals”, grali w Nassau Coliseum na Long Island i był to pierwszy koncert jaki w życiu widziałem. Miałem najgorsze możliwe miejsca, bardzo daleko od sceny. Ale nie mogłem uwierzyć, że zespół, którego ciągle słuchałem, znajduje się w tym samym budynku co ja. Jak to możliwe? Powalił mnie ten koncert i jego produkcja. Możecie sobie wyobrazić, jak duży wpływ miał na moją późniejszą karierę.

Rush niestety już więcej nie zagra, gdyż członkowie kilka lat temu ogłosili przejście na emeryturę i nie zamierzają z niej wrócić.

%%REKLAMA%%

A jaki zespół odmienił Wasze życie? Napiszcie w komentarzach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także