Jon Schaffer (Iced Earth) poszukiwany przez policję w związku z zamieszkami w Waszyngtonie

/ 8 stycznia, 2021


Gitarzysta Iced Earth jest poszukiwany przez policję za wtargnięcie do Kapitolu.


W nocy ze środy na czwartek polskiego czasu grupa sympatyków Donalda Trumpa wtargnęła do Kapitolu, chcąc uniemożliwić certyfikowanie przez kongres Joe Bidena na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Doszło do starć z policją, w wyniku których zginęło pięć osób, a kilkanaście zostało rannych.

Jedną z osób, która wtargnęła do Kapitolu był założyciel i gitarzysta Iced Earth, Jon Schaffer. Został zidentyfikowany na zdjęciach przez fanów, którzy następnie poinformowali o tym policję oraz FBI.

Schaffer jest uznany za jedną z „osób poszukiwanych w związku przestępstwami popełnionymi w ramach zamieszek”. Schafferowi postawiono zarzut „bezprawnego wtargnięcia” na teren Kapitolu. Za informacje o jego miejscu pobytu, które doprowadzą do jego aresztowania, policja wyznaczyła 1000 dolarów nagrody.

Iced Earth to metalowy zespół z Florydy, powstały w 1984 roku (początkowo pod nazwą The Rose). Jon Schaffer jest gitarzystą i głównym kompozytorem zespołu. Ostatni album grupy ukazał się w 2017 roku pod tytułem „Incorruptible”.

fot. Alexandre Cardoso

KOMENTARZE

Przeczytaj także