Jonathan Davis (Korn): Dzięki tej płycie pokochałem metal

/ 12 sierpnia, 2019

Nowy album grupy Korn nazwany „The Nothing” opublikowany zostanie 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. W studiu nagraniowym zespół wsparł producent Nick Raskulinecz, który współpracował z grupą przy ich poprzednim wydawnictwie – „The Serenity Of Suffering” z 2016 roku.

Brzmienie grupy Korn w dużym stopniu uzależnione jest od wokalisty grupy, Jonathana Davisa. W rozmowie z Eddiem Trunkiem lider Korn zdradził, jak rozpoczęła się jego przygoda z muzyką metalową i który album sprawił, że ją pokochał:

Albumem, który wywrócił wszystko do góry nogami, był „Vulgar Display of Power” Pantery. Zacząłem zagłębiać się w muzykę metalową, niedługo później poznałem twórczość Sepultury. Szybko zacząłem słuchać kolejnych wykonawców.

Najnowszy album Korn zapowiadają dwie kompozycje. Ostatnią opublikowaną jest „Cold”:

Jaką koncepcję dotyczącą nowej płyty miał zespół?

Głęboko wewnątrz Ziemi żyje nadzwyczajna siła. Tylko nieliczni są świadomi wielkości/ważności i znaczenia tego miejsca, gdzie dobro/zło, ciemność/jasność, błogość/cierpienie, strata/zysk oraz nadzieja/rozpacz istnieją jako jedność, wyrywając nam każdy moment z naszego życia. Jest to miejsce, gdzie jasne i ciemne moce przytwierdzają się do naszej duszy i wpływają na nasze emocje, wybory, postrzeganie i w końcu na całe nasze istnienie. Jest to małe królestwo i jedyne miejsce, gdzie istnieje balans pomiędzy tymi dynamicznymi siłami – gdzie dusza znajduje swoje schronienie. Witajcie w THE NOTHING

– przekazał Jonathan Davis na temat tego, o czym opowiada album „The Nothing”.

%%REKLAMA%%

Trakclista „The Nothing”:

 1. The End Begins
 2. Cold
 3. You’ll Never Find Me
 4. The Darkness is Revealing
 5. Idiosyncrasy
 6. The Seduction Of Indulgence
 7. Finally Free
 8. Can You Hear Me
 9. The Ringmaster
 10. Gravity Of Discomfort
 11. H@rd3r
 12. This Loss
 13. Surrender To Failure

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także