Jonathan Davis o nowej płycie Korn: Jest bardzo mroczna

/ 27 czerwca, 2019

Przypomnijmy – nowy album grupy Korn nazwany „The Nothing” opublikowany zostanie 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. W studiu nagraniowym zespół wsparł producent Nick Raskulinecz, który współpracował z grupą przy ich poprzednim wydawnictwie – „The Serenity Of Suffering” z 2016 roku. Wczoraj swoją premierę miał pierwszy singiel pochodzący z wydawnictwa, „You'll Never Find Me”.

O nowej płycie z magazynem „Kerrang!” rozmawiał wokalista zespołu, Jonathan Davis, który powiedział:

To płyta, z której jestem naprawdę, naprawdę, naprawdę dumny. Bardzo ciężko na to pracowałem. Podobnie jak pozostali muzycy, którzy wykonali kawał dobrej roboty. To bardzo mroczny album.

– zaczął wokalista. I kontynuował:

W zasadzie to jest płyta opowiadająca o wszystkich rzeczach, które przytrafiły mi się w ubiegłym roku [żona wokalisty zmarła w sierpniu 2018 roku – przyp. mg]. Jest dla mnie bardzo emocjonalna, ale tak musiało być. Nie mogę się doczekać, aż ludzie jej posłuchają. Naprawdę poświęciłem wiele czasu, żeby osiągnąć taki efekt. Nie ingerował w to żaden producent. Pojawiały się osoby, które chciały, abym to zrobił tak, a tamto inaczej – wszyscy dorzucali swoje trzy grosze. Ostatecznie zdecydowałem się ich wszystkich wywalić i powiedziałem: „Skończę, kiedy skończę”. Zamknąłem się w studiu, wiele czasu poświęciłem na rozmyślanie, uzdrawiałem się tworząc moją sztukę. Kilka miesięcy później wyszedłem, a praca została wykonana. Nie mogę się doczekać, aż tego posłuchasz.

Na razie możemy zapoznać się jedynie ze wspomnianym już utworem „You'll Never Find Me”:

%%REKLAMA%%

Korn pokazał również okładkę nowej płyty:

Trakclista „The Nothing”:

 1. The End Begins 
 2. Cold
 3. You’ll Never Find Me
 4. The Darkness is Revealing
 5. Idiosyncrasy
 6. The Seduction Of Indulgence 
 7. Finally Free
 8. Can You Hear Me
 9. The Ringmaster
 10. Gravity Of Discomfort
 11. H@rd3r
 12. This Loss
 13. Surrender To Failure 

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także