Jonathan Davis: Ten album Korn był najtrudniejszy w tworzeniu

/ 7 lipca, 2019

Wokalista Korn wielokrotnie podkreślał, że nagranie najnowszej płyty było dla niego dużym wyzwaniem i niosło za sobą ogromny ciężar emocjonalny. W jednym z wywiadów Jonathan Davis zapytany został, który album nagrywało mu się najtrudniej. Jego wybór nie padł wcale na zapowiedziany właśnie krążek „The Nothing”

„Untouchables”, zdecydowanie. Zajęło nam to dwa i pól roku. Producent Michael Beinhorn był szalony, ale za to go pokochałem. Jest jednym producentem, z którym gadam aż do dziś. Sporo z nim pracowałem – podobnie jak z Rossem i Nickiem. Szalone było to, że przez dwa i pół roku dążyliśmy do tego, żeby wszystko było idealne. Zaczynałem śpiewać, a on mówił: „Nie, twój głos nie jest w porządku”, choć wiedziałem, że wszystko gra. On jednak coś usłyszał, co mu się nie spodobało i odesłał mnie do domu – to było frustrujące.

– powiedział Davis. I dodał:

Ostatecznie jednak, przynajmniej moim zdaniem, wyszło znakomicie. Brzmienie jest zajebiste, a to dlatego, że poświęciliśmy tak dużo czasu na jego dopracowywanie, dążenie do ideału.

Przypomnijmy – nowy album grupy Korn nazwany „The Nothing” opublikowany zostanie 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. W studiu nagraniowym zespół wsparł producent Nick Raskulinecz, który współpracował z grupą przy ich poprzednim wydawnictwie – „The Serenity Of Suffering” z 2016 roku. Niedawno swoją premierę miał pierwszy singiel pochodzący z wydawnictwa, „You'll Never Find Me”.

%%REKLAMA%%

Korn pokazał również okładkę nowej płyty:

Trakclista „The Nothing”:

 1. The End Begins 
 2. Cold
 3. You’ll Never Find Me
 4. The Darkness is Revealing
 5. Idiosyncrasy
 6. The Seduction Of Indulgence 
 7. Finally Free
 8. Can You Hear Me
 9. The Ringmaster
 10. Gravity Of Discomfort
 11. H@rd3r
 12. This Loss
 13. Surrender To Failure 
 14.  

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także