Jonathan Davis zdradził, co zrobił, gdy okazało się, że nie może nazwać zespołu Korn

/ 20 stycznia, 2021

Wokalista Korn przyznał, że na początku ich działalności nazwa zespołu nie wszystkim przypadła do gustu.


Korn, któego nazwa zapisywana również jako KoЯn, to już światowej sławy gwiazda rocka, ale początki – jak to w wypadku wielu zespołów bywa – były trudne. Postanowił wspomnieć o nich Jonathan Davis.

Wokalista w rozmowie z „Revolver” opowiedział anegdotę o tym, w jakich okolicznościach zapadła decyzja, jak będzie nazywał się zespół:

Próbowaliśmy wymyślić nazwę zespołu. Larry, którym w tamtym okresie był naszym menedżerem, gdy powiedzieliśmy mu, że chcemy nazywać się Korn, odparł: „Nie możecie nazwać zespołu Korn”. Więc odparliśmy mu, że nazwiemy go „Larry”. Kazał nam spie***lać. Powiedziałem, że zespół będzie nazywał się albo Korn, albo Larry i nie ma innej możliwości. Do dziś ku***sko bawi mnie, że mój zespół nazywa się Korn.

W logo, które przypomina pismo dziecka, litera „R” jest odwrócona. Wokalista już wielokrotnie przyznawał, że powstało ono w efekcie tego, że postanowił napisać je lewą ręką – dlatego wygląda tak nieporadnie. Zapytany więc został, dlaczego nigdy go nie zmienili:

A Metallica kiedykolwiek zmieniła swoje logo? Albo AC/DC zmieniło pieprzone logo? O czym ty mówisz, tak się nie robi. Nasze logo powstało z konieczności, po prostu musieliśmy je zrobić. Czasem w takiej sytuacji powstanie coś naprawdę świetnego.

Korn funkcjonuje nieprzerwanie od 1993 roku. Zespół ma na swoim koncie trzynaście albumów, a ostatnim jest „The Nothing” z 2019 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także