Jordan Peele („Uciekaj!”, „To my”) wyprodukuje remake kultowego filmu Wesa Cravena

/ 2 listopada, 2020


Powstanie nowa wersja filmu „W mroku pod schodami”, który miał swoją premierę w 1991 roku.


Po ponad 30 latach film „W mroku pod schodami” doczeka się nowej interpretacji. Jak donosi „Collider”, za remake ma być odpowiedzialny między innymi Jordan Peele, który tym razem miałby zająć się produkcją. Przypomnijmy, że ten 41-letni producent, scenarzysta i reżyser ma na swoim koncie Oscara za film „Uciekaj!”, który miał swoją premierę w 2017 roku. Dwa lata później pojawił się jego inny kasowy przebój – „To my”.

Amerykański serwis donosi, że przy okazji wspomianego remake’u Peele miałby współpracować z Universal, a także Monkeypaw Productions. Na razie wspominano jedynie o produkcji filmu, choć wciąż istnieje szansa, że Jordan Peele zajmie się reżyserią lub przygotuje scenariusz.

W „W mroku pod schodami” to jeden z kultowych horrorów stworzonych przez mistrza gatunku Wesa Cravena. Horror miał swoją premierę w listopadzie 1991 roku i zebrał pozytywne recenzje. Wystąpili w nim Everett McGill, Ving Rhames, A.J. Langer czy Bill Cobbs. Choć produkcja nie jest uznawana za największe osiągnięcie Cravena, cieszy się szacunkiem, a w niektórych kręgach uznawana jest za kultową.

KOMENTARZE

Przeczytaj także