Joseph Quinn ze „Stranger Things” o zespołach, których słuchał przygotowując się do roli

/ 19 sierpnia, 2022

Wykreowana przez Quinna postać Eddiego Munsona to jeden z najjaśniejszych punktów najnowszego sezonu „Stranger Things”.


Metalowiec z krwi i kości, Eddie Munson, był jedną z nowych postaci, które pojawiły się w czwartej odsłonie serialu „Stranger Things”. Wielu uważa go za jeden z najjaśniejszych punktów produkcji, która kilka miesięcy temu ponownie podbiła platformę Netflix.

Aktor Joseph Quinn, który zagrał Eddiego, zdradził w rozmowie z „Metal Hammerem”, jakich zespołów słuchał, przygotowując się do roli:

Słuchałem w kółko „Master of Reality” z dyskografii Black Sabbath. Podobnie było z „Master of Puppets”, na mojej liście nie zabrakło Slayera… To były tego typu rzeczy. Uznałem, że to będzie najlepsza droga do poznania tego świata. Black Sabbath było moim drogowskazem, Led Zeppelin też, ale oni oczywiście są mniej metalowi.

Aktor zapytany został również – po tym, jak przyznał, że zarówno on, jak i jego ojciec oraz dziadek grają na gitarze – kto jest dla niego gitarowym bogiem. Powiedział:

Jimi Hendrix to oczywisty wybór. Zawsze mi imponował. Miałem też świra na punkcie Nirvany. To był pierwszy zespół, który szczerze uwielbiałem. Miałem plakaty z Kurtem Cobainem porozwieszane w całym pokoju. Może to banalne, ale taka jest prawda.

Muzyka rockowa a „Stranger Things”

Największym echem odbiło się wykorzystanie w „Stranger Things” muzyki Metalliki oraz Kate Bush. Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki.

Tymczasem Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ ma prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań. Podobnie może być w przypadku Metalliki i „Master Of Puppets”.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znalazła się wkładka poświęcona Kate Bush.

SIERPNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także