Josh Homme (Queens of the Stone Age): Nowa płyta jest niesamowicie szybka

/ 26 maja, 2017

Data premiery i tytuł nowego wydawnictwa Queens Of The Stone Age wciąż owiane są tajemnicą. Nie tak dawno też zespół umieścił na swoim profilu Facebook zdjęcie ze studia, które podpisał „coś nowego się gotuje”, a wytwórnia Left Front Door Records potwierdziła, że nowy album właśnie został zmiksowany.Teraz kolei, w jednym z wywiadów, lider Queens of the Stone Age, Josh Homme, wyjawił co nieco informacji.

Europe z prezentem dla fanów

Homme w rozmowie z nowozelandzką stacją radiową Rock FM powiedział między innymi:

Myślę, że najtrudniejszą rzeczą jest to, żeby twoje ostatnie muzyczne dzieło, było jak najlepsze. Jedynym sposobem, aby mogło się tak stać, jest pełne skoncentrowanie się na tym, co tworzysz i podjęcie w związku z tym ryzyka. Trzeba być wrażliwym i wykorzystać daną szansę. W ogólnym rozrachunku to muzyczny sposób na wyjaśnienie życia. 

Najważniejszą płytę jest ta, nad którą obecnie pracuje. Opieram się na tym założeniu. Jeśli nie zaryzykujesz, nic nie dostaniesz w zamian. Nie chcę siebie kopiować. Chcę po prostu wykorzystać swoją szansę. Dzięki temu to zawsze jest ekscytujące. 

Kiedy dziennikarz zapytał wokalistę i gitarzystę Queens of the Stone Age, czego fani mogą spodziewać się na nachodzącym albumie, Josh Homme odpowiedział:

Nowa płyta jest niczym pantera, która nagle wyskakuje z ciemności. Wszyscy jesteśmy w gotowości. Czujemy się tak, jakbyśmy stali przy bramie i czekali, aż ktoś w końcu ją otworzy, aby móc się ruszyć. Nasz album czuje to samo – jest niesamowicie szybki. Podczas, gdy wraz z poprzednim krążkiem [„…Like Clockwork”  – przyp. szy] normalnie przez to przeszliśmy,  tym razem od razu przeskoczyliśmy na drugą stronę. Jesteśmy gotowi, żeby trochę pohałasować. 

Musiało też paść pytanie, kiedy w końcu nowe wydawnictwo ujrzy światło dzienne. Homme szybko dodał:

Jedną z najlepszych rzeczy, która dotyczy bycia w rock'n'rollowym zespole, jest owianie wszystkiego w tajemnicę. Będziemy tą zagadkę rozwiązywać w bardzo powolny sposób – ukryjemy, żeby można było ją znaleźć. Wyjawimy jakieś wskazówki i będziemy bawić się w tortury. 

Wcześniej, w jednej z rozmów, lider Queens of the Stone Age, zdradził, że pierwszego singla możemy spodziewać się jeszcze przed wyruszeniem zespołu w trasę koncertową po Australii, która rozpocznie się w lipcu. 

Gitarzysta Troy Van Leeuwen przyznał, że prace nad nowym albumem rozpoczęły się już w zeszłym roku:

Mamy tony pomysłów, którymi się przerzucamy. Nie możemy się doczekać nagrania następcy „…Like Clockwork”.

O wydaniu przez Queens Of The Stone Age nowej płyty, mówi się, od kiedy basista zespołu MastodonTroy Sanders, z którym gitarzysta QOTSATroy Van Leeuwen gra razem w zespole Gone Is Gone, poinformował:

Queens Of The Stone Age, Mastodon i At The Drive-In nagrywają, wszyscy w tym roku wydamy nowe płyty. Jesteśmy szalenie zajęci tworzeniem i nagrywaniem, a potem będziemy zajęci koncertowaniem na całym świecie.


Poprzedni album Queens Of The Stone Age ukazał się w 2013 roku pod tytułem „…Like Clockwork”. Od tamtej pory lider zespołu, Josh Homme, zaangażowany był w nagrania płyty „Post Pop Depression” z Iggym Popem oraz „Joanne Lady Gagi, na której jest współtwórcą utworu „Diamond Heart” i zagrał na gitarze w kilku innych. Troy Van Leeuwen udzielał się w projekcie Gone Is Gone, który na początku 2017 roku wydał album „Echolocation”.

Queens of the Stone Age: „Smooth Sailing

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także