Judas Priest będą szukali nowego gitarzysty w przyszłym roku?

/ 23 sierpnia, 2018

W lutym tego roku, jeszcze przed wydaniem ostatniego studyjnego albumu „Firepower”, formacja Judas Priest poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że gitarzysta Glenn Tipton nie będzie mógł wyjechać na nadchodzącą trasę ze względu na postępującą chorobę Parkinsona. Na tym stanowisku zastąpił go Andy Sneap – producent wspomnianego krążka, a Tipton – okazjonalnie – dołącza do grupy, aby wykonać utwory w ramach bisów. 

Judas Priest założyli fundację imienia Glenna Tiptona

W jednym z najnowszych wywiadów Rob Halford, wokalista Judas Priest, przyznał, że zakończeniu obecnej trasy koncertowej, która będzie kontynuowana również przez większość przyszłego roku, najprawdopodobniej będą musieli poszukać nowego zastępcy dla Glenna Tiptona. Dlaczego? Bardzo możliwe, że Sneap będzie chciał poświęcić czas na produkowanie kolejnych płyt: 

Andy jest płodnym producentem. Mieszka w swoim studio, które znajduje się w jego domu w Derbyshire. Tak właśnie sobie żyje – wstaje rano i idzie do studia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Andy'emu, który na moment z tego zrezygnował i zastąpił Glenna podczas trasy.

Wokalista Judas Priest dodał także:

Co będzie potem, tego nie wiemy, obecnie po prostu bardzo się cieszymy, że jest z nami. Glenn jest szczęśliwy, że to właśnie on go zastępuje na scenie. Andy wykształcił swój własny sposób na wyrażenie siebie, gra bardzo dobrze piosenki, a fani go zaakceptowali. Wszystko się ułożyło.

Huczne świętowanie

W przyszłym roku minie pół wieku od rozpoczęcia działalności przez Judas Priest. Grupa powstała w 1969 roku w angielskim Birmingham Czy fani mogą spodziewać się, z tej okazji, jakiś niespodzianek od formacji?

Rob Halford, w wywiadzie udzielonemu amerykańskiej stacji radiowej 93,3 WMMR, potwierdził, że grupa w 2019 planuje świętowanie okrągłego jubileuszu:

Dyskutujemy na ten temat od czasu do czasu wewnątrz zespołu, a także z naszą wytwórnią, promotorami i kierownictwem. Mamy kilka pomysłów i kiedy będziemy blisko czegoś do ogłoszenia, damy wam znać.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także