Judas Priest. Poznaj okładkę nowej płyty i fragment utworu

/ 28 listopada, 2017

Na początku 2018 roku do sprzedaży ma trafić nowy album Judas Priest, zatytułowany „Firepower”. Poznaliśmy właśnie okładkę i fragment utworu tytułowego.

Nightwish wystąpi w Polsce

Oto jak brzmi „Firepower”, a także jak prezentuje się okładka zapowiadanego na 2018 rok wydawnictwa.

Jedną z osób zaangażowanych w powstawanie płyty „Firepower” jest producent Andy Sneap, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Megadeth, Exodus czy Accept.

W wywiadzie dla serbskich mediów Andy Sneap wspomina początek prac nad nową płytą.

Kiedy się spotkaliśmy, mieliśmy chyba z 26 pomysłów, nad którymi pracowaliśmy, które okroiliśmy do 14 albo 15. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, które utwory i w jakiej kolejności trafią na płytę.

Album wypełnia świetna energia i są na nim klasyczne momenty. Rob Halford śpiewa świetnie, a Richie Faulkner gra na pełnych obrotach.

Myślę, że udało nam się uzyskać świeżość i całkiem oldskulowe podejście. Nakłoniliśmy Roba, żeby w zwrotkach nieco bardziej zróżnicował swoje melodie.

Andy Sneap wspomina też swoje pierwsze spotkanie z członkami Judas Priest, które miało miejsce w domu Glenna Tiptona.

Udałem się do domu Glenna i zastałem tam go razem z Richiem. Nagle zadzwonił dzwonek i w drzwiach stanął Rob. Pomyślałem sobie: „O, cholera” (śmiech). Pół godziny później mówiłem Robowi, jak chcę, żeby śpiewał. Myślałem sobie: „Zamknij się! Nie mów Robowi Halfordowi, jak ma śpiewać!” (śmiech). Ale poszedł do tego na luzie. Mówiłem mu, że chciałbym usłyszeć ten zakres z „British Steel”, a on: „Jasne, jasne. Nie ma problemu. Nie chcę śpiewać, jak koleś z pubu. Musisz mnie trochę docisnąć. Potrafię być leniwy”.

Firepower” to pierwszy album studyjny Judas Priest od czasu wydanego w 2014 roku „Redeemer Of Souls”. Krążek pojawi się na początku przyszłego roku.

Judas Priest i Megadeth w Polsce

Judas Priest wraz z Megadeth wystąpi 13 czerwca 2018 roku w katowickim Spodku. Bilety trafiły już do sprzedaży i dostępne są następujących cenach (druga wartość to cena w dniu koncertu):

  • Loża – 380/400 zł
  • Czerwone sek. H i J – 270/290 zł
  • Czerwone i niebieskie sek. do X rz. – 230/250 zł
  • Niebieskie sek. od XI rz. – 190/210 zł
  • Płyta stojąca – 220/240 zł
  • Płyta stojąca Early Entrance – 270/290 zł

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także