Judas Priest rozpalili Kraków do czerwoności [RELACJA]

/ 31 marca, 2024

W krakowskiej Tauron Arenie zagrały zespoły Uriah Heep, Saxon oraz Judas Priest. Kto zdecydował się wczoraj na udział w tym wydarzeniu, na pewno nie pożałował. To było prawdziwe metalowe święto!


Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Uriah Heep. Arena była wypełniona może do połowy. Legenda rocka dostała niestety stosunkowo mało czasu, dlatego nie miała okazji do zaprezentowania nawet ułamka ze swojej obszernej twórczości. Ostatecznie zgromadzeni usłyszeli osiem utworów, wśród których znalazły się „Hurricane”, „Easy Livin’” oraz – to oczywiste „Lady in Black” zagrane na zamknięcie.

Następni na scenie pojawili się weterani z zespołu Saxon. Setlistę otworzył „Hell, Fire and Damnation”, a następnie muzycy przewałkowali między innymi „Sacrifice”, „Heavy Metal Thunder” i „Denim and Leather”. Na zakończenie Brytyjczycy zaserwowali „Wheels of Steel” oraz „Princess of the Night”. Było dobrze, choć – podobnie jak w przypadku Uriah Heep – przydałoby się nieco więcej czasu. No ale wiadomo, gwiazda wieczoru mogła być tylko jedna.

Około 21:30 na scenę weszli giganci heavy metalu, którzy zaczęli od nowej kompozycji – „Panic Attack”, która okazała się bardzo dobrą rozgrzewką. Później poszedł w absolutną klasykę – „You’ve Got Another Thing Comin’” czy „Braking the Law”. Publiczność zgromadzona w Tauron Arenie oszalała. Nie powinno to dziwić, zespół był w niesamowitej formie, a Rob udowadniał, że czas dawno się dla niego zatrzymał. Potwierdzały to kolejne zagrane kompozycje – „Love Bites” czy „Turbo Lover”, w którego wykonanie z oddaniem zaangażowała się publika.

Na zakończenie głównego setu pojawiła się tak zwana pozycja obowiązkowa, czyli „Painkiller”. Nawet z tym niezwykle trudnym utworem Rob poradził sobie znakomicie. Na bis Judasi zagrali „Electric Eye”, „Hell Bent for Leather” i „Living After Midnight”. Wspaniałe zakończenie świetnego koncertu.

Judas Priest Setlist TAURON Arena Kraków, Kraków, Poland, Metal Masters 2024

Obszerniejsza relacja z wydarzenia znajdzie się w majowym „Teraz Rocku”.


„Judas Priest – Wydanie specjalne” dostępne jest w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce, a także w naszym e-sklepie.

JUDAS PRIEST WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także