Judas Priest w Hall Of Fame? K.K. Downing: Czas nie jest po naszej stronie

/ 29 sierpnia, 2018

Mimo że Judas Priest jest jednym z najważniejszych zespołów w świecie metalu, to jak dotąd nie został włączony w poczet prestiżowego Rock And Roll Hall Of Fame. Grupa może ubiegać się o ten zaszczyt od 1999 roku, jednak przez 19 lat była pomijana przy nadawaniu nominacji. Kiedy to się zmieni?

Nowy gitarzysta w składzie Judas Priest?

Były gitarzysta Judas Priest, K.K. Downing, w wywiadzie dla radia 94.3 The Shark, wyznał, że jest przekonany, że grupa w końcu trafi do Hall Of Fame i chętnie wziąłby udział w ceremonii włączenia, jednak zaznacza, że czasu mogło zostać niewiele:

Ciekawe, jakby to wyglądało, bo zwykle zaprasza się byłych członków grupy, żeby wspólnie zagrali parę kawałków. Jak dotąd nie miało to miejsca. Jest jeszcze czas, ale mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za nominacje, zdają sobie sprawę, że czas nie jest po naszej stronie. Mam na myśli, wiek w jakim są członkowie Judas Priest. Mam nadzieję, że w końcu do tego dojdzie. Pozostaje nam czekać.

W przyszłym roku minie pół wieku od rozpoczęcia działalności przez Judas Priest. Grupa powstała w 1969 roku w angielskim Birmingham. Czy fani mogą spodziewać się, z tej okazji, jakiś niespodzianek od formacji?

Rob Halford, w wywiadzie udzielonemu amerykańskiej stacji radiowej 93,3 WMMR, potwierdził, że grupa w 2019 planuje świętowanie okrągłego jubileuszu:

Dyskutujemy na ten temat od czasu do czasu wewnątrz zespołu, a także z naszą wytwórnią, promotorami i kierownictwem. Mamy kilka pomysłów i kiedy będziemy blisko czegoś do ogłoszenia, damy wam znać.

Zespół aktualnie promuje wydany na wiosnę tego roku album „Firepower”. Trasa koncertowa ma być kontynuowana także przez większość przyszłego roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także